Press "Enter" to skip to content

Jak zostać kierownikiem ds. transmisji?

Na tym stanowisku będziesz właśnie tą osobą, która – wraz z zespołem, któremu przewodniczysz – zadbać musi o poprawne działanie sieci transmisyjnej. Na Twojej głowie jest opracowanie odpowiednich procedur i wewnętrznych norm, które z jednej strony mają dbać o bezpieczeństwo i stabilność sieci, a z drugiej zapewniać maksymalną możliwą przepustowość. Na bieżąco musisz kontrolować ten proces oraz – jeśli wykryjesz jakieś nieprawidłowości – samodzielnie je usunąć lub zlecić odpowiednim osobom w zespole specjalistów ds. transmisji. Z racji tego, że na kierownika awansują osoby będące doświadczonymi specjalistami, swoją wiedzą służyć będziesz też i młodszym, początkującym pracownikom. To właśnie kierownik ds. transmisji przeprowadza szkolenia na temat sieci transmisyjnych, ich protokołów oraz wykorzystywanego sprzętu.

Kierownik ds. transmisji – wymagania pracodawców

Choć początkującym specjaliści ds. transmisji mogą od biedy być po technikum elektrycznym, o tyle wobec kierownika pracodawcy stawiają bardziej konkretne wymagania. Na pewno musisz mieć ukończone wyższe studia techniczne – najlepiej jeśli to telekomunikacja. A także być zwyczajnie doświadczonym w pracy z sieciami transmisyjnymi. To wszystko sprawia, że posiadasz odpowiedni zapas wiedzy na temat funkcjonowania sieci transmisyjnych, sprzętu, technologii i protokołu przesyłu danych. Oprócz tego, jako kierownik, musisz wykazywać się swego rodzaju charyzmą, zdolnością do efektywnego zarządzania zespołem ludzkim oraz dobrze organizować również własną pracę, z której będziesz rozliczany.

Kierownik ds. transmisji – warunki pracy

Zatrudnienie na tym stanowisku znajdziesz przede wszystkim w branży telekomunikacyjnej – sieci komórkowe, internetowe, telewizyjne lub inne mobilne technologie wykorzystujące sieci transmisyjne danych. Na ogół to praca stacjonarna, wymagająca stałego doglądu stanu sieci i jakości przepustowości. Godziny również są dość regularne, choć podlegasz systemowi zmianowemu. Twoim zadaniem jest organizacja i podział obowiązków pracowników Tobie podległych. Ze wszystkiego musisz sporządzać stosowne raporty.

Kierownik ds. transmisji – ile możesz zarobić?

Wiele zależy oczywiście od konkretnej firmy, dla której pracujesz i jej polityki płacowej. Nie bez znaczenia ma też Twoje doświadczenie oraz dokładny zakres obowiązków. Wewnątrz firmowa organizacja może zakładać istnienie kilku zespołów ds. transmisji z różnymi rodzajami kierowniczych stanowisk. Na ogół jednak kierownicy ds. transmisji w Polsce zarabiają w okolicach 3500 – 5000 zł brutto.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *