Press "Enter" to skip to content

Czy wiesz, jak faktoring może poprawić płynność finansową Twojej firmy?

Nie musisz zamartwić się każdego dnia o płynność finansową firmy. Nawet jeśli wystawiasz faktury z długim terminem płatności, możesz mieć środki finansowe w ciągu kilku dni od wystawienia dokumentu i to bez ponaglana klientów czy posiłkowania się kredytem. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy, że zawrzesz umowę o z firmą faktoringową.

Czym właściwie jest faktoring?

Faktoring, a dokładniej rzecz ujmując faktoring wierzytelnościowy, to usługa finansowa, która pozwala odzyskać należności. W żadnym wypadku nie należy jednak mylić faktoringu z windykacją!

Na czym dokładnie polega? W dużym uproszczeniu jest to sprzedaż faktur za gotówkę. Firma faktoringowa (https://pragmago.pl/faktoring-online/) spłaca należność wynikającą z faktury, a sama zajmuje się kwestią odzyskania środków od podmiotu, który zobowiązany jest to uregulowania należności wynikającej z dokumentu.

Współpracę z firmą faktoringową możesz zawrzeć, gdy jeden z Twoich klientów nie opłacił faktury w terminie albo gdy chcesz zapewnić swojemu przedsiębiorstwu płynność finansową.

Dzięki faktoringowi odzyskujesz należności

Nie każdy klient jest terminowy. Nie każdy też posiada na czas pieniądze, które pozwolą mu uregulować zobowiązania względem kontrahentów. W efekcie tego z pewnością nie raz zdarzyło Ci się upominać partnerów biznesowych, że minął termin płatności za sprzedane towary lub wykonane usługi i powinni oni jak najszybciej uregulować należność.

Bez znaczenia czy prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo czy też dużą firmę. W każdym wypadku brak płatności w terminie negatywnie wpływa na płynność finansową. Przez opóźnienia po stronie klienta i Tobie brakuje wystarczających środków, żeby zapłacić podatki, składki i wynagrodzenie pracowników.

Musisz też odwlec w czasie plany doposażenia stanowisk pracy, rozbudowy firmy, jej promocji czy szkolenia personelu.

Wszystkie te problemy możesz rozwiązać jednym pstryknięciem palców. Wystarczy, że zaczniesz współpracować z firmą faktoringową. Odkupi ona od ciebie faktury za gotówkę, a kwestią odzyskania należności od dłużnika zajmie się we własnym zakresie. Ty nie będziesz już zaprzątać sobie tym głowy.

Dzięki faktoringowi otrzymujesz płatności szybciej

Faktoring pozwala nie tylko odzyskiwać należności od nieterminowych klientów. To również sposób na utrzymanie dotychczasowych relacji biznesowych i przyciągnięcie nowych klientów. To natomiast pozytywnie wpływa na rozwój i płynność finansową Twojej firmy.

Jak to możliwe? Jeśli pracujesz w branży, w której kontrahenci oczekują długich terminów płatności, z pewnością stale wisi nad Twoją głową ryzyko utraty płynności finansowej. Wszak w ciągu 60 czy 90 dni oczekiwania na uregulowanie należności wiele może się wydarzyć.

Ten strach nie musi Ci towarzyszyć. Jeśli zdecydujesz się zawrzeć umowę z firmą faktoringową, będzie otrzymywać należności wynikające z faktur w ciągu zaledwie kilku dni (a niekiedy nawet godzin) od ich wystawienia. Pieniądze przekaże Ci jednak nie klient a właśnie firma faktoringowa. Ona też zajmie się odzyskaniem środków od podmiotu, któremu wystawiłeś fakturę.

Dzięki temu Twoi biznesowi partnerzy nie będą wciąż przez Ciebie ponaglani o wykonanie przelewu, ponieważ Ty już dawno będziesz mieć środki z tego tytułu. To rozwiązanie komfortowe zarówno dla Ciebie, jak i Twoich dotychczasowych oraz potencjalnych klientów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *