Press "Enter" to skip to content

Czym jest elektrostymulacja mięśni? Poznaj rewolucyjną metodę ćwiczeń

Elektrostymulacja mięśni cieszy się coraz większą popularnością wśród osób aktywnych. Trudno się dziwić, gdyż korzyści, jakie przemawiają za taką formą aktywności, są wręcz nieocenione. Przekonaj się, dlaczego warto rozpocząć treningi. 

Czym jest EMS?

EMS to skrót, który oznacza elektrostymulację mięśni. Ta metoda treningu stanowi połączenie aktywności fizycznej ze stosowaniem impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości. Dzięki temu uczestnicy ćwiczeń mogą uzyskać efekty podobne do ćwiczeń na siłowni, jednak w przypadku EMS treningi są znacznie łatwiejsze, a ryzyko kontuzji dużo niższe. To sprawia, że elektrostymulacja cieszy się uznaniem wśród osób w każdym wieku. 

Z tych atutów możesz cieszyć się, wybierając sprawdzone studio EMS. Niesłabnącym uznaniem wśród wymagających cieszy się firma MEON EMS. To doskonała propozycja dla osób, które chcą ćwiczyć pod okiem doświadczonego instruktora. Wsparcie trenera stanowi gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa oraz znakomitych efektów. 

Zalety treningu EMS

Na ćwiczenia EMS decydują się osoby, które pragną odmienić swoją sylwetkę. Elektrostymulacja EMS wzmacnia mięśnie, a także pozwala zgubić wiele kilogramów. Podczas treningu można spalić nawet 1200 kalorii, dzięki czemu efekty pojawią się bardzo szybko. Ponadto impulsy elektryczne, które masują mięśnie, pobudzają organizm do zwiększonego wysiłku i przyśpieszają metabolizm. 

Kolejnym atutem treningów jest ich pozytywny wpływ na wygląd skóry, gdyż ćwiczenia redukują cellulit. Jakby tego było mało, treningi EMS pomogą pozbyć się bólu pleców, który niekiedy towarzyszy podnoszeniu ciężarów na siłowni. Elektrostymulacja stanowi również doskonałą propozycję dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i pracują przy biurku. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób odwiedziło studia firmy MEON EMS. 

Jak wygląda trening EMS?

Wiele osób decyduje się na ćwiczenia EMS nie tylko z uwagi na doskonałe efekty, ale również na bardzo niski stopień trudności. Oznacza to, że treningi przeznaczone są również dla seniorów. Ponadto każdy z uczestników może omówić z trenerem oczekiwane efekty oraz ustalić preferowaną intensywność ćwiczeń. 

Ćwiczący zakładają kombinezony, w których znajdują się polimerowe elektrody. Kolejnym ważnym elementem jest ukryty w kieszeni konektor, którym przy pomocy aplikacji steruje trener, dobierając rozwiązania dopasowane do preferencji uczestnika. Dzięki temu każdy będzie mógł miło spędzić czas w studiu EMS. 

Warto dodać, że bezpieczeństwo treningów gwarantują badania przeprowadzone przez ekspertów. Ponadto osoby, które skorzystały z elektrostymulacji, podkreślają, że ćwiczenia zawsze odbywają się w doskonałej atmosferze, a efekty można zauważyć bardzo szybko. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą i sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższe studio EMS.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *