Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia treser psów?

Nie trzeba chyba Cię przekonywać, że jest to praca niełatwa, odpowiedzialna i wymagająca bardzo specyficznego podejścia. Pokochasz ją, jeśli kochasz zwierzęta. Jeśli są Ci obojętne lub nie przepadasz za psami, raczej nie złapiesz ze zwierzęciem intuicyjnego kontaktu oraz będziesz się zwyczajnie męczył. Jaki zatem jest dobry treser psów? Miłość do zwierząt, zainteresowanie i pasje kynologiczne zdecydowanie sprzyjają zostaniu profesjonalnym treserem zwierząt. Do tego tez musisz przejawiać własne, istotne cechy charakteru – cierpliwość, dokładność, spokojne, ale i stanowcze usposobienie. Zwierzę chętniej podporządkuje się osobie, w której będzie widział swego rodzaju charyzmę. Zwłaszcza jeśli masz do czynienia z bardziej leniwymi lub inteligentnymi rasami psów.

Trener psów – potrzebne są zręczność i dobre zdrowie

To również praca dla osoby, która bardzo dobrze radzi sobie z wykonywaniem manualnych sztuczek. Psu nie da rady wytłumaczyć niuansów werbalnie – zwierzę reaguje na dźwięki i mikro gesty, których przeciętne osoby nie zauważają. Jakakolwiek niedołężność, trudności z utrzymywaniem równowagi, trudności manualne bardzo przeszkadzają lub nawet uniemożliwiają wykonywanie zawodu tresera zwierząt. Podobnie jak niedające się korygować problemy ze wzrokiem i słuchem. Kolejnym przeciwskazaniem do pracy ze zwierzętami są oczywiście występujące u Ciebie alergię – na sierść psa, kurz albo na wydawaną przez zwierzę woń.

Treser psów – rynek psich potrzeb zyskuje na znaczeniu

Świadomość społeczna i wrażliwość na potrzeby zwierząt, w tym kochanych przez Polaków psów, z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Rośnie rynek kynologów, psich psychologów czy groomerów. Poświęcamy im osobne cykle naszych artykułów. Podobnie rzecz się tyczy zapotrzebowania na usługi profesjonalnych treserów psów.

Treser psów – ile możesz zarobić?

Zarobki oczywiście są w tym zawodzie zróżnicowane. Wiele zależy od poziomu Twoich kompetencji (I lub II stopień ukończenia kursu), tego, jakie psy i dla kogo trenujesz (czy chodzi o psy w służbach mundurowych, psy sportowe lub prywatnych właścicieli) oraz swego rodzaju Twoja własna renoma. Na nią jednak pracujesz sam. Początkujący treserzy psów zarabiają w okolicach pensji minimalnej – często są asystentami profesjonalnych treserów. Jednak jako bardziej doświadczony, posiadający na koncie pewne sukcesy treser, zarabiasz więcej. Zwłaszcza jeśli prowadzisz w tym względzie własną działalność gospodarczą. Wiele zależy od cen pojedynczych sesji. Indywidualne prowadzenie psa to koszt sumaryczny od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z kolei zajęcia grupowe za każde spotkanie kosztują właściciela psa około 100 zł. Zależy oczywiście, ile masz zleceń w miesiącu, jednak przyjmuje się, że profesjonalni treserzy psów zarabiają około 5000 – 8000 zł brutto.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *