Press "Enter" to skip to content

Jak działa maszyna do mycia posadzek?

Profesjonalne czyszczenie posadzek często wiąże się z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, które wspomagają mycie. Ich zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy, ale też doczyszczenie zabrudzeń, które trudno usunąć ręcznie. Właśnie w tym celu zostały skonstruowane specjalne maszyny czyszczące posadzki. Zobacz, jak działają i sięgnij po jedną z nich.

Mycie bez nadmiaru wody

Mycie posadzek metodą ręczną wymaga bezustannego namaczania i odciskania mopa. Jednak nigdy, nawet przy wykorzystaniu dużej siły, osoba pracująca przy sprzątaniu nie jest w stanie usunąć niemal całej wilgoci z materiału. Często oznacza to, że na podłodze pozostaje jej zbyt duża ilość, zasychająca następnie w nieestetyczne mazy. Co więcej, mokra podłoga jest śliska i niebezpieczna dla osób, które po niej przechodzą, więc wymaga oznakowywania specjalnymi “potykaczami”, informującymi o niedawnym myciu. Większa ilość wody na mopie to też po prostu większe jej zużycie.

Maszyna do mycia posadzek jest tak skonstruowana, by samodzielnie dozowała odpowiednia ilość wody. Zużywa ją w sposób minimalny, pobierając z przygotowanego wcześniej górnego zbiornika, do którego może być dodany od razu środek myjący. Dzięki temu również zużycie profesjonalnej chemii jest minimalne i pozwala na optymalizację pracy oraz kosztów sprzątania.

Co więcej, maszyny czyszczące posiadają specjalną gumę i ssawkę, które zbierają nadmiar wody z posadzki. Guma zagarnia ją w jedno miejsce, a mocna ssawka wciąga do dolnego zbiornika. Dzięki temu zużyta woda z płynem i domytymi zabrudzeniami natychmiast znika z posadzki. W ten sposób nie pozostają na niej żadne smugi czy inne ślady, a przechodzenie po podłodze jest bezpieczne już w kilka sekund po jej umyciu.

Zmywanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń

Kolejna ważna cecha związana z pracą maszyny do mycia posadzki to możliwość usunięcia nawet najtrudniejszych zabrudzeń i bardzo równomierne oczyszczanie każdej podłogi. Wszystko za sprawą obrotowej części szorującej, która wykonuje nawet kilka tysięcy obrotów na minutę. Jednocześnie maszyna przykłada równomierny nacisk na część szorującą, powodując, że każde zabrudzenie jest usuwane z taką samą siłą – znacznie większą niż siła ramion pracownika, który myłby podłogę mopem.

Myje skuteczni różne rodzaje posadzek

Obrotowa część szorująca może być przy tym wyposażona w różnego rodzaju szczotki i pady, które cechują się specjalną powierzchnią. Może być bardziej szorstka lub miękka, a jej faktura powinna zostać indywidualnie dopasowana do rodzaju posadzki oraz do zabrudzeń, które się na niej znajdują.

Przykładowo posadzki z twardego i równego kamienia, do których przykleił się brud, mogą być szorowane twardą szczotką albo mocnym, twardym padem. Z kolei te, które wykonane są z gresu, a brud wniknął głęboko w jego pory, powinny być myte miękkim padem z melaminy. Ma on zdolność dopasowywania się do kształtu płytek, dzięki czemu usuwa brud nawet z nierówności. Co więcej, melamina “wyciąga” wszelkie zabrudzenia z głębi gresu, pozostawiają płytki nawet o kilkanaście tonów jaśniejsze!

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *