Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca rusznikarza?

Czym głównie będziesz się zajmował? Otóż obowiązki zawodowe rusznikarza są dość rozległe. Wszystko zależy od danego miejsca zatrudnienia. To zajęcie o charakterze usługowo produkcyjnym. A zatem z jednej strony będziesz zajmował się wytwarzaniem broni, na przykład w zakładzie produkcyjnym. A z drugiej jej naprawą i konserwacją, świadcząc usługi dla instytucji, lub osób prywatnych. Broń konstruować będziesz na podstawie dostarczonej dokumentacji. Umiejętność jej odczytywania i stosowania w praktyce jest kluczowa. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi, materiałów chemicznych oraz urządzeń służących tylko temu, będziesz w stanie montować dodatkową optykę do broni. Wzbogacać je o dodatkowe funkcjonalności. A także zwyczajnie naprawiać i wymieniać części. Z kolei instytucje naukowe lub służb mundurowych mogą chcieć, abyś przeprowadzał badania nad nowymi rodzajami broni oraz dokonywał ekspertyz zakupionych sztuk.

Rusznikarz – predyspozycje zawodowe

Oficjalne ministerialne klasyfikacje predyspozycji zawodowych plasują zawód rusznikarza w podobnej grupie wymagań co robotników obrabiających metal ,mechaników urządzeń i innych pokrewnych. Jakie to wymagania zawodowe? Poza przygotowaniem merytorycznym chodzi głównie o sprawność i motorykę ruchową. Przyjdzie Ci wykonywać bardzo precyzyjnie i dokładnie manewry na tyleż drobnych co istotnych elementach broni palnej. Do tego pewne rzeczy muszą być wykonane szybko, tak aby nie uległy zniszczeniu podczas obróbki. a zatem potrzebny Ci będzie dobry wzrok, wyobraźnia przestrzenna, cierpliwość, podzielność uwagi i samodzielność. Wszelkie zaburzenia wzroku, widzenia barw, poczucia równowagi lub niedowład kończyn raczej dyskwalifikują z pracy rusznikarza.

Rusznikarz – czy ten zawód ma sens?

Być może zastanawiasz się, czy taki zawód rusznikarza ma sens? Interesujesz się bronią i militaria to Twoje hobby, ale czy jest to kierunek, z którym można wiązać zawodową i zarobkową przyszłość? Okazuje się, że są ku temu podstawy. Statystyki Policji dotyczące ilości wydanych zezwoleń na posiadanie broni rosną. Z roku na rok wzrost bywa niemal dwukrotny. Takie osoby będą zainteresowane kupnem broni, którą wcześniej ktoś przecież musi wyprodukować, a następnie konserwować i naprawiać. Do tego rusznikarze potrzebni są w zbrojeniówce, która zaopatrza służby mundurowe – wojsko, WOT, Policję, Straż Więzienną, Straż Graniczną. A zatem profesja rusznikarza jest zawodem perspektywicznym.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *