Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca specjalisty ds. obsługi rachunków bankowych?

Podstawowym zadaniem, które Cię czeka na tym stanowisku jest zakładanie i prowadzenie rachunków bankowych klientów. Na podstawie złożonego wniosku zakładasz go w strukturach informatycznych banku. Wpisujesz potrzebne dane osobowe, zaznaczasz specyfikację rachunku, ustawiasz określone usługi, formy logowania się internetowego. Na potrzeby klienta, samego banku czy służb zajmujesz się drukowaniem wyciągów z rachunków. Za każdym razem musisz działać w oparciu o procedury instytucji, ale także stosować się do przepisów o ochronie danych osobowych. Tajemnica rachunku to jedna z najważniejszych i najwrażliwszych danych Twoich klientów. Twoim zadaniem jest też w uzasadnionych przypadkach nakładanie blokad i ograniczeń na rachunki. Pobieranie opłat skarbowych, realizacja bieżących i cyklicznych przelewów. W przypadku, gdy klient zrezygnuje z usług banku, zajmujesz się też likwidacją rachunku i przekazaniem środków do innego banku albo wypłaceniem ich samemu klientowi.

Specjalista ds. obsługi rachunków bankowych – sporządzanie umów

Długie, drobiazgowo i precyzyjnie napisane teksty umów o prowadzeniu rachunków ktoś musi sporządzić i napisać. Tym też się zajmujesz. Na podstawie wytycznych, które otrzymujesz z działu analizy ryzyka i kreacji ofert oraz wiedzy prawniczej i bankowej, jaką posiadasz, sporządzasz teksty umów do każdego z produktów finansowych, w tym prowadzeniu rachunków. A także zajmujesz się ich aktualizacją i wysyłaniem zmian do klientów.

Specjalista ds. obsługi rachunków bankowych – obsługa informatyczna

Wszystkie te operacje wykonujesz w oparciu o wewnętrzny system informatyczny banku. Masz dostęp do bardzo poufnych informacji, logujesz się pod nazwiskiem i działasz pod rygorem odpowiedzialności karnej. To jeden z najbardziej odpowiedzialnych momentów w pracy. Wszelkie błędy i pomyłki mogą skutkować naprawdę poważnymi konsekwencjami dla Ciebie jak i dla finansów klienta.

Specjalista ds. obsługi rachunków bankowych – analiza i statystyka

Okresowo sporządzasz raporty dla innych działów banku na temat tego, w jaki sposób klienci korzystają z rachunków. Jak często dokonują transakcji, na jakie kwoty w miesiącu i czy konta są w ogóle używane. Robisz to na potrzeby skarbowe, ale też i analityczne i statystyczne. Poza obsługą bieżącą rachunków, zajmujesz się też badaniem czysto konsumenckim. Próbą dostrzeżenia, jak produkty finansowe oferowane przez bank są wykorzystywane i jakich nowych rozwiązań klienci dopominają się samym swoim działaniem. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *