Press "Enter" to skip to content

Jak zostać administratorem floty?

To stanowisko pracy polega na sprawowaniu nadzoru i kontroli nad flotą samochodów służbowych, które należą do firmy. Jeśli będziesz na nim pracował, Twoimi obowiązkami będzie kompleksowa opieka nad stanem technicznym pojazdów oraz nad organizacją ich eksploatacji. Musisz najpierw zadbać, by były zawsze sprawne – zorganizować zakup części, przeglądy, wymiany opon i serwisowanie. Na Twojej głowie spoczywa cała związana z nimi dokumentacja, załatwianie spraw formalnych i urzędowych, opłacanie i wykupywanie ubezpieczenia. Oraz monitorowanie stanu GPS. Oprócz tego odpowiedzialny będziesz za zakupy nowych samochodów, organizację przetargów, a jeśli to możliwe optymalizacje kosztów zakupu i eksploatacji. Ta zaś część samochodów, które już nie nadają się do użytku (bądź działają, ale przestały spełniać normy) zostają przez Ciebie opisane, zutylizowane lub odsprzedane. Ze wszystkich poczynań musisz sporządzić stosowny raport i archiwizować dokumentację. 

Administrator floty – wymagania do takiej pracy

Tego typu stanowisko pracy przewidziane jest dla osób o wyższym wykształceniu technicznym albo ekonomicznym. Istotna jest tutaj wiedza i umiejętności zarówno związane z mechaniką samochodową i towarzyszącym jej technologiami. A także zmysł organizacyjny, umiejętność zarządzania kapitałem, znajomość przepisów prawa związanych z ubezpieczeniem pojazdów i eksploatacją pojazdów. Preferowane są osoby doświadczone, posiadające prawo jazdy i posługujących się technicznym językiem angielskim. Istotne są też predyspozycje osobowościowe. To praca dla Ciebie, jeśli potrafisz myśleć strategicznie i analitycznie, działać samodzielnie, wykazujesz się sumiennością, łatwością nawiązywania kontaktów, odpornością na stres i zdolnościami negocjacyjnymi. 

Administrator floty – warunki pracy

Twoja praca odbywać się może zarówno w warunkach biurowych, jak i bezpośrednio w firmowych halach czy garażach albo magazynach. To zajęcie wiąże się z częstymi i intensywnymi kontaktami z pracownikami, kontrahentami czy organami administracyjnymi. Wiele czasu spędzisz w rozjazdach.

Administrator floty – zatrudnienie i zarobki

Tego typu zatrudnienie znaleźć możesz w firmach z sektora usług auto-moto. A także w firmach transportowych czy kurierskich. Zajęcie wiąże się ze sporą odpowiedzialnością i natłokiem obowiązków. Ma to odzwierciedlenie w pensji – średnio w Polsce na tym stanowisku zarobić możesz 4270 zł brutto – 6020 zł brutto. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *