Press "Enter" to skip to content

Jak zostać kierownikiem ds. reasekuracji?

Firmy ubezpieczeniowe sprzedając swoje usługi, także narażają się na ryzyko. Poziom strat może być wyjątkowo wysoki, zbyt duża liczba odszkodowań do wypłacenia, nieterminowi klienci. Wszystko to może narażać ubezpieczalnię na straty i odpowiedzialność. Firmy ubezpieczeniowe też mają zatem swoje ubezpieczenia u innych podmiotów. Dzieląc się w ten sposób częścią wpływów ze składek, także cedują część odpowiedzialności na swojego ubezpieczyciela. Tym właśnie jest reasekuracja. Ubezpieczenie ubezpieczalni. Każda firma ubezpieczeniowa organizuje w swoich szeregach specjalny zespół, który zajmuje się reasekuracją. Chodzi o dobór reasekuratora, analizę ofert, negocjację warunków i załatwianie niezbędnych formalności. Pracami takiego zespołu nadzoruje kierownik ds. reasekuracji. Fucha występująca w niemal każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jak zostać takim pracownikiem?

Kierownik ds. reasekuracji – wymagania pracodawców

Z racji tego, że jest to stanowisko kierownicze, dobrymi predyspozycjami będą oczywiście zdolności komunikacyjne, charyzma, zdolności organizacyjne. Istotne jest Twoje dotychczasowe doświadczenie, znajomość rynku ubezpieczeń, umiejętność oceny ryzyka oraz odpowiednie wykształcenie. Pracodawcy stawiają za wymóg ukończenie studiów wyższych, najlepiej na kierunkach ekonomicznych – finanse i rachunkowość, ekonomia oraz inne pokrewne wobec branży ubezpieczeniowej. Musisz wykazać się wiedzą na temat prawa rachunkowego, realiami finansowymi i gospodarczymi. Najczęściej na to stanowisko możesz awansować po kilku latach pracy w ubezpieczalni.

Kierownik ds. reasekuracji – zatrudnienie i zarobki

Tego typu stanowisko pracy organizowane jest w strukturach firm ubezpieczeniowych czy finansowych. Reasekurują się też banki, firmy pożyczkowe i fundusze inwestycyjne. Bardzo możliwe, że pierwsze kilka lat przepracujesz po prostu jako członek zespołu ds. reasekuracji. Choć i to wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy na temat realiów rynku ubezpieczeń oraz sposobów przeprowadzania negocjacji. Ile zatem możesz zarobić? Wiele zależy od konkretnej firmy, najczęściej zarobki w tej pracy wynoszą między 3500 a 9000 zł brutto. Mają miejsce okresowe premie i dodatkowe świadczenia – służbowy pojazd, telefon i możliwość ubezpieczenia swojego mienia na preferencyjnych warunkach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *