Press "Enter" to skip to content

Jak zostać kierownikiem kontraktu?

Realizacja kontraktu budowlanego to skomplikowane przedsięwzięcie. Wymaga zebrania kompletu dokumentacji – projektów, umów, faktur i spełnienia szeregu formalności. Oprócz tego musisz zaangażować pracowników, zaplanować prace, zadbać o kupno materiałów. Doglądać prac, dokonywać weryfikacji założeń by doprowadzić kontrakt do sukcesu. Tym właśnie będziesz się zajmował na stanowisku kierownika kontraktu. To stanowisko kierownicze, w którym pod sobą masz zespół pracowników od sporządzania dokumentacji, z działu kalkulacji kosztów, a także tych odpowiedzialnych za przygotowanie samej budowy i robót. Z Tobą też rozliczać musi się ekipa i firma budowlana. Odpowiedzialny jesteś za przeprowadzenie poprawnie każdego etapu realizacji kontraktu budowlanego. A także za pozyskiwanie nowych klientów i podtrzymywanie relacji z już istniejącymi. Ze wszystkich swoich poczynań musisz składać cykliczne raporty szefostwu.

Kierownik kontraktu – wymagania na stanowisko

Częstym wymogiem w ofertach takiej pracy jest posiadanie wyższego wykształcenia technicznego – najlepiej związanego z budownictwem czy technologią produkcji. Istotna jest też znajomość przepisów prawa budowlanego oraz stała aktualizacja zmian w nim. Wskazane jest też, abyś posiadał jakieś doświadczenie w pracy w tej branży, najlepiej jako kierownik jakiegoś zespołu. Musisz potrafić nim zarządzać, podobnie jak logistyką całego projektu – potrafić rozplanowywać prace, rozliczać koszty oraz prowadzić w poprawny sposób dokumentację. Także od strony formalno – urzędowej. Z pewnością tez przydadzą się zdolności interpersonalne, znajomość podstaw psychologii i marketingu.  

Kierownik kontraktu – zatrudnienie

Tego typu pracę najczęściej możesz dostać w branży budowlanej – głównie w publicznych jednostkach odpowiedzialnych za infrastrukturę jak i w komercyjnych firmach budowlanych, które przystępują do przetargów. Twoim miejscem pracy jest przeważnie biuro, ale niejednokrotnie musisz też wybrać się na teren budowy lub składać wizyty w urzędach, lub w siedzibach klienta.

Kierownik kontraktu – ile możesz zarobić?

Wiele zależy od firmy, w której pracujesz oraz skali, na jaką ona działa. Z racji tego, że jest to stanowisko kierownicze, a Ty zajmujesz się inwestycjami niekiedy kosztujących miliony, spada na Ciebie spora odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która odpowiednio jest odzwierciedlana także w zarobkach. Te mogą sięgać nawet 6000 – 12 000 zł brutto. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *