Press "Enter" to skip to content

Jak zostać koordynatorem prac serwisowych?

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za nadzór nad przeprowadzaniem rozmaitego rodzaju prac serwisowych. Chodzi o wymiany gwarancyjne, naprawy w ramach tej gwarancji, logistykę planowania prac naprawczych i dobierania priorytetów. Oprócz tego Twoje obowiązki mogą też obejmować odpowiedzialność za prawidłowe działanie firmowego sprzętu (komputerów, samochodów, maszyn produkcyjnych) oraz organizację ich okresowej konserwacji i napraw. Wiele oczywiście zależy od miejsca, w którym pracujesz i branży, w której funkcjonuje Twoja firma. Stanowisko koordynatora prac serwisowych ma charakter kierowniczy. Stąd Twoim zadaniem będzie nadzór nad powierzonym Ci zespołem, ustalanie harmonogramu prac, przydział obowiązków i dokonywanie rekrutacji. Ze wszystkiego musisz sporządzać raporty dla szefostwa firmy.

Koordynator prac serwisowych – wymagania na stanowisko

Dokładne kryteria naboru na tego typu stanowisko pracy, mogą się różnić w zależności od firmy i jej charakteru. Przeważnie pracodawcy wspominają o potrzebie posiadania minimum średniego wykształcenia technicznego. W większych firmach bez dyplomu wyższej uczelni się nie obędzie. Podobnie jak istotne jest Twoje dotychczasowe doświadczenie w podobnej pracy oraz niekiedy umiejętności samodzielnego dokonywania napraw sprzętu. Ważne są też Twoje cechy osobowościowe – dokładność, umiejętność współpracy w zespole, komunikatywność, zdolności analityczne, numeryczne i umiejętność organizacji własnej pracy.

Koordynator prac serwisowych – warunki pracy

Przeważnie Twoje zajęcie ma charakter biurowy, choć wielokrotnie doglądać musisz stanu technicznego urządzeń w halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych czy na placu budowy – to zależy od branży, w której działasz. W serwisie naprawczym i gwarancyjnym nie zajmujesz się z kolei bezpośrednio naprawą, ale organizujesz jej przebieg i płynność wykonywania zgłoszeń od klientów. Praca przeważnie odbywa się w regularnych, dziennych godzinach.

Koordynator prac serwisowych – gdzie zatrudnienie? I jakie zarobki?

Tego typu pracę znaleźć możesz w serwisach naprawczych – sektory IT, motoryzacyjny czy AGD/RTV. Podobnie jak koordynatora prac serwisowych potrzebują duże przedsiębiorstwa operujące sprzętem komputerowym lub wytwórczym. Zarobki zaczynają się od 3500 zł brutto i zależą od poziomu obowiązków i prestiżu firmy. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *