Press "Enter" to skip to content

Jak zostać Pytona Developerem?

Python należy do jednego z najpopularniejszych języków programowania. Swoją nazwę zawdzięcza popularnemu brytyjskiemu kabaretowi. A popularność przede wszystkim prostocie, stosunkowo łatwej obsługi i możliwości nauczenia się go. A także szeregu zastosowań, które nastawione są na częste zmiany i aktualizacje. Co prawda ustępuje Javie stabilnością – systemy i programy oparte na Javie potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat. Jest jednak o wiele mniej skomplikowany i świetnie nadaje się do szybkich zmian. Potentaci usług internetowych, tacy jako Spotify, Facebook, czy Netflix Pythonowi zawdzięczają elastyczność i niezwykłą łatwość szybkiego dostosowywania funkcjonalności do potrzeb klientów. Język ten stosuje się przeważnie do projektowania i wdrażania rozwiązań, które nie muszą przetrwać wiele lat. Za to można je zastosować szybko i wygodnie.

Python Developer – wymagania zawodowe

Jak zatem zostać zawodowym programistą w Python? Specyfiką tego jezyka jest prostota i łatwość nauczenia się jego stosowania. W zasadzie, jeśli wykażesz zainteresowanie, już po tygodniu lub dwóch będziesz umieć wykonywać proste czynności pomocnicze. Pythona możesz nauczyć się samodzielnie, w oparciu o internetowe tutoriale. Albo skorzystać z ofert kursów, które w dość kompleksowy sposób uczą obsługi i filozofii stosowania Pythona. Kursy, zwłaszcza te płatne i trwające kilka tygodni, przygotowują do nawet bardziej zaawansowanych zastosowań i tworzenia ambitniejszych projektów. Niejednokrotnie firmy poszukujące programistów na stanowisko junior developer organizują takie kursy w ramach rekrutacji. Stąd nie będą zwracać uwagi na Twoje dyplomy czy poziom wiedzy. Lecz raczej na wykazywane przez Ciebie predyspozycje – kreatywność, zdolność do analitycznego i logicznego myślenia, uzdolnienia techniczne i poczucie pasji. Rozpoczęcie samodzielnej zabawy z Python jest proste – dostęp do niego jest darmowy, a każde osiągnięcie zapełniające Twoje portfolio jest na wagę złota.

Python Developer – czym będziesz się zajmował?

Python to nie tylko zestaw komend, ale i dość wygodny interfejs. Wiele czynności, zwłaszcza tych rutynowych możesz wykonywać wprost z jego poziomu. Zasadą jest omijanie zastosowań, które wymagają sporej mocy obliczeniowej – te procesy obsługują niskopoziomowe kody, przeważnie odpowiednio zoptymalizowane przez innych programistów. Python posiada już skonstruowane generatory funkcjonalności, dzięki czemu tworzone w nim aplikacje są przewidywalne i przejrzyste. Stosuje się go często w celach statystycznych i testowych – analiza danych, data science, sztuczna inteligencja, aplikacje automatyzujące pracę maszyn czy… próby hackingu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *