Press "Enter" to skip to content

Jak zostać szaleciarzem?

To stanowisko pracy przewidziane jest wszędzie tam, gdzie organizowane są szalety publiczne. Mogą podlegać one jednostkom samorządu terytorialnego, instytucjom użyteczności publicznej – sklepom, firmom usługowym czy handlowym. A także w zupełnie prywatnych szaletach, które umiejscowiono w uczęszczanych lokalizacjach większych i mniejszych miast. Jak dostać taką pracę i na czym ona właściwie polega?

Szaleciarz – czym będziesz się zajmował?

Twoim głównym zadaniem będzie utrzymywane porządku i czystości w szaletach. Zarówno w samych kabinach toaletowych jak i pozostałych pomieszczeniach. Odpowiedzialny będziesz za same czynności porządkowe, ale też zaopatrzenie w środki czystości, preparaty pielęgnacyjne czy konserwujące, papierowe ręczniki, mydła w płynie itp. Oprócz  tego stale musisz sprawdzać sprawność działania suszarek elektrycznych, oświetlenia i instalacji wentylacyjnej czy wodnej. Jeśli pozwalają Ci na to umiejętności, możesz samodzielnie dokonywać prostych napraw – w innym wypadku na Twojej głowie jest zorganizowanie naprawy i zamówienie fachowca. W zależności od rodzaju szaletu oraz przede wszystkim tego, czy jest on płatny, do Twoich obowiązków może należeć też sprawowanie nadzoru i pobieranie opłat.

Szaleciarz – wymagania pracodawców

Do tej pracy nie jest wymagane żadne szczególne wykształcenie. Bardziej istotne jest przejawianie pewnych własnych predyspozycji do takiej pracy. To zajęcie dla osób, które potrafią utrzymywać porządek, w dokładny, sumienny i skuteczny sposób zajmują się sprzątaniem i czyszczeniem. Oprócz tego do tej pracy przydadzą się zdolności organizacyjne, umiejętność planowania obowiązków w ciągu dnia. A także komunikatywność, kultura osobista i asertywność w kontakcie z ewentualnymi klientami. Musisz być osobą sumienną, obowiązkową i dyspozycyjną.

Szaleciarz – warunki pracy

Praca ma charakter fizyczny, wykonywana jest często w niewygodnej pozycji. A do tego narażony jesteś na kontakt z substancjami chemicznymi, które świetnie niszczą osad i kamień, ale też uszkadzają błony w układzie oddechowym oraz mogą powodować alergie. Praca może odbywać się w systemie zmianowym, także w dni wolne i niektóre święta. Bywa, że do nawet bardzo późnych godzin nocnych – np. w galeriach handlowych czy instytucjach kultury albo rozrywkowych.

Szaleciarz – ile możesz zarobić?

Ta praca nie należy do najlepiej opłacanych. Często zarobki oscylują w okolicach pensji minimalnej. Wiele osób traktuje ją jako formę dorobienia sobie po godzinach albo zatrudnienia się na okres wakacji.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *