Press "Enter" to skip to content

Jak zostać trychologiem?

Nie ma lepszego przygotowania do trychologii niż zdobycie zawodu dermatologa. Trychologia to doskonałe rozwiniecie wiedzy i warsztatu lekarza zajmującego się chorobami paznokci, skóry, w tym także skóry głowy i rosnących na niej włosów. By zostać dermatologiem, trzeba ukończyć studia medyczne na odpowiedniej specjalizacji, a następnie wyrabiać ją sobie poprzez miesiące praktyk i kursów medycznych. Lekarz dermatologa potraktowaliśmy osobno w innym cyklu publikacji. Trychologia przewija się przez zajęcia na uczelni i praktyki. Możesz też ugruntować swoją wiedzę, a przede wszystkim umiejętność wykonywania zabiegów na kursach dodatkowych. Dermatolog z dodatkowym tytułem trychologa to bardzo atrakcyjny fachowiec dla pacjentów. Zwłaszcza że jako lekarz masz szersze uprawnienia. Możesz nie tylko diagnozować problemy skóry głowy i włosów i przeprowadzać zabiegi. Ale także przepisywać leki i wydawać skierowania do innych specjalistów lekarzy – m.in. endokrynologia, dietetyka, onkologa czy nawet kardiologa.

Trycholog – inne formy zdobycia zawodu

Trychologiem nie musisz jednak być wcale w charakterze lekarza. Trychologia to także wdzięczna specjalizacja w zawodzie kosmetologa czy fryzjera. Możesz trycholgię zgłębiać w ramach specjalizacji na studiach lub korzystać z osobnych kursów. Niektóre uczelnie w Polsce natywnie wspierają przyszłych trychologów. Za przykład niech posłuży Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Tam trychologię możesz studiować jako podyplomówkę z kosmetologii. Podobnym śladem poszła Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy czy GWSH w Katowicach. Kliniki kosmetyczne organizują warsztaty z trychologii dla absolwentów kosmetologii i fryzjerstwa. A także innych kierunków medycznych i chemicznych. Na dobrą sprawę, by korzystać z kursów możesz mieć dowolne wykształcenie. Musisz jednak pamiętać, że bez gruntownej wiedzy i przede wszystkim umiejętności wykonywania diagnostyki i zabiegów, nie będziesz mieć klientów.

Trycholog – rozwój zawodowy

Jak każda specjalizacja medyczna czy kosmetyczna, także trychologia wymaga od Ciebie stałego rozwoju. Pojawiają się nowe metody leczenia przypadłości skóry głowy i włosów. Nowe specyfiki, powstaje coraz lepsza aparatura diagnostyczna. Naukowcy nie ustają w badaniach nad wpływem żywności, leków i witamin na wzrost włosów, w tym cofnięcie łysienia. Musisz takie rzeczy śledzić – czytać branżowe doniesienia, uczestniczyć w dodatkowych kursach i konferencjach, prenumerować medyczną prasę. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *