Press "Enter" to skip to content

Jaki robot kuchenny zamiast thermomixa?

Jaki robot kuchenny zamiast Thermomixa?

Roboty kuchenne stały się nieodłącznym elementem współczesnej kuchni. Ułatwiają przygotowywanie posiłków, oszczędzają czas i energię, a także pozwalają na eksperymentowanie z różnymi przepisami. Jednym z najpopularniejszych modeli na rynku jest Thermomix, jednak nie jest to jedyna opcja dostępna dla entuzjastów gotowania. W tym artykule przedstawimy kilka alternatywnych robotów kuchennych, które mogą z powodzeniem zastąpić Thermomix.

1. KitchenAid Artisan Cook Processor

KitchenAid Artisan Cook Processor to wszechstronny robot kuchenny, który oferuje wiele funkcji podobnych do Thermomixa. Posiada 6 programów gotowania, w tym miksowanie, krojenie, mielenie, duszenie, gotowanie na parze i wyrabianie ciasta. Może również pełnić rolę miksera planetarnego, dzięki czemu idealnie sprawdzi się przy przygotowywaniu ciast i deserów. Jego pojemność wynosi 4,5 litra, co pozwala na przygotowanie większych ilości potraw.

2. Kenwood Cooking Chef

Kenwood Cooking Chef to kolejna alternatywa dla Thermomixa. Ten robot kuchenny oferuje szeroki zakres funkcji, w tym miksowanie, krojenie, mielenie, duszenie, gotowanie na parze, wyrabianie ciasta i wiele innych. Jego pojemność wynosi 6,7 litra, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla rodzin i osób często przygotowujących większe ilości jedzenia. Kenwood Cooking Chef posiada również funkcję podtrzymywania temperatury, co jest niezwykle przydatne podczas długotrwałego gotowania.

3. Bosch MUM9D33S11

Bosch MUM9D33S11 to robot kuchenny, który może z powodzeniem zastąpić Thermomix. Posiada 7 programów gotowania, w tym miksowanie, krojenie, mielenie, duszenie, gotowanie na parze, wyrabianie ciasta i ubijanie piany. Jego pojemność wynosi 5,5 litra, co pozwala na przygotowanie większych ilości potraw. Bosch MUM9D33S11 posiada również funkcję automatycznego wyłączania, co zapobiega przegrzaniu urządzenia.

4. Moulinex Cuisine Companion

Moulinex Cuisine Companion to kolejny robot kuchenny, który może być doskonałą alternatywą dla Thermomixa. Posiada 6 programów gotowania, w tym miksowanie, krojenie, mielenie, duszenie, gotowanie na parze i wyrabianie ciasta. Jego pojemność wynosi 4,5 litra, co pozwala na przygotowanie większych ilości potraw. Moulinex Cuisine Companion posiada również funkcję utrzymania temperatury, dzięki czemu potrawy mogą być serwowane w odpowiedniej temperaturze.

5. Philips Avance Collection

Philips Avance Collection to ostatnia propozycja na naszej liście alternatywnych robotów kuchennych. Posiada 5 programów gotowania, w tym miksowanie, krojenie, mielenie, duszenie i gotowanie na parze. Jego pojemność wynosi 4,2 litra, co pozwala na przygotowanie większych ilości potraw. Philips Avance Collection posiada również funkcję utrzymania temperatury oraz możliwość regulacji prędkości miksowania.

Podsumowanie

Thermomix jest jednym z najpopularniejszych robotów kuchennych na rynku, jednak istnieje wiele alternatywnych modeli, które mogą z powodzeniem zastąpić ten popularny sprzęt. KitchenAid Artisan Cook Processor, Kenwood Cooking Chef, Bosch MUM9D33S11, Moulinex Cuisine Companion i Philips Avance Collection to tylko kilka z wielu dostępnych opcji. Każdy z tych robotów kuchennych oferuje szeroki zakres funkcji, pojemne misy i wiele programów gotowania, które ułatwią przygotowywanie różnorodnych potraw. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb kulinarnych. Niezależnie od tego, który robot kuchenny zdecydujesz się wybrać, z pewnością ułatwi on codzienne gotowanie i pozwoli na eksperymentowanie w kuchni.

Jeśli szukasz alternatywy dla Thermomixa, polecam zwrócić uwagę na robot kuchenny marki La Petit. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej La Petit, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat: https://lapetit.pl/.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *