Press "Enter" to skip to content

Jakie zarobki ma betoniarz? Zarobki betoniarzy

Jak wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, betoniarz pracuje na placach budowy albo przy remontach. Jeśli pracujesz w ten sposób, Twoim głównym zajęciem będzie wykonywanie siatek i szkieletów zbrojeniowych. A następnie układanie w szalunkach i formach, które zalewasz betonem. Pracując w ten sposób musisz wykazywać się wysoką sprawnością fizyczną, odpornością na stres. A także przygotowaniem do zmieniających się warunków. Czy te wymogi przekładają się na dobre zarobki dla betoniarza? W końcu bez niego nie byłoby żadnego budynku! Przekonajmy się, ile zarabia betoniarz.

Betoniarz – wymagania pracodawców

Co prawda nie ma formalnych wymogów dotyczących wykonywania zawodu betoniarza. Niemniej pracodawcy pierwsze, o co Cię zapytają to umiejętności i doświadczenie. Te nabyć możesz poprzez własną praktykę jak i szkołę zawodową o tym właśnie zawodzie. Z pewnością też pracodawcy zwracają uwagę na to, czy potrafisz obsługiwać maszyny i narzędzia – nie tylko betoniarkę. Do tego przyda się zdolność sprawnego czytania rysunków konstrukcyjnych i planów budowy.

Co ma wpływ na Twoje zarobki?

Przede wszystkim Twoje doświadczenie oraz umiejętności. Wpływ ma też wielkość i skomplikowanie projektu. Nieco inne pieniądze zarobi Twoja firma gdy buduje dom, mały garaż albo galerię handlową. Do tego zarobki nieco różnią się w poszczególnych regionach kraju. Więcej zarobisz też budując w dużym mieście.

Betoniarz – ile zarabia?

Największa grupa betoniarzy (około połowa) zarabia w przedziale 3100 – 4000 zł na miesiąc. To najczęściej przewijające się kwoty w badaniach, które przeprowadzają branżowe portale. Najniższe odnotowane wynagrodzenie to 2800 zł. Otrzymujesz takie, gdy jesteś początkujący i wykonujesz czynności pomocnicze. Takich osób, które zarabiają poniżej 3100 w tym zawodzie jest około 25 %. Pozostała ćwierć betoniarzy zarabia powyżej magicznych 4000 zł na miesiąc. Najwyższa kwota odnotowana w badaniu to 4300 zł. Jednak są sposoby, by móc zarobić więcej. 

Betoniarz – zbrojarz

Jeśli pracujesz na bardziej rozszerzonym stanowisku budowlanym, zarobisz nieco więcej. Twoje zarobki sięgają wówczas nawet 4200 zł na miesiąc. Musisz jednak pamiętać, że taka kwota okupiona jest większymi obowiązkami.

A jak jest za granicą?

Jak zapewne się domyślasz, za granicą zarobisz odpowiednio więcej. Przyjrzyjmy się dwóm krajom. W Niemczech wciąż sporo się buduje, a zatem potrzeba betoniarzy. Dobry fachowiec jest w cenie – zarobić możesz spokojnie 12 tysięcy zł na miesiąc. Wcale nie gorzej jest we Francji – tam przeciętna stawka betoniarza to 16 euro za godzinę. To sprawia, że w ciągu miesiąca zarobisz ich trzy tysiące. To przekłada się na podobną sumę złotówek, co w Niemczech – 12 tysięcy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *