Press "Enter" to skip to content

Metodyk edukacji na odległość na etacie czy własnej działalności?

Pracę w charakterze metodyka nauki na odległość podjąć możesz przede wszystkim w placówkach dydaktyczno – szkoleniowych. To rozmaitej maści ośrodki oświatowe (np. szkoły, niekoniecznie te publiczne i ogólnokształcące), ośrodki doskonalenia zawodowego, w tym nauczycieli, w firmach szkoleniowych, na uczelniach pedagogicznych albo w ramach firm, które na co dzień parają się e-learningiem. Nazwy zawodowe tego stanowiska mogą w poszczególnych firmach różnie się nazywać – metodyk zdalnego nauczania, metodyk kształcenia online, doradca metodyczny online, metodyk kształcenia na odległość czy bardziej oficjalnie – specjalista ds. metod i technik kształcenia na odległość. Na ogół w każdym z tych przypadków chodzi o to samo. Możesz też postawić na własną działalność gospodarczą. I jest na nią kilka pomysłów.

Metodyk edukacji na odległość – własna działalność

Pierwszym to oczywiście prowadzenie własnej firmy szkoleniowej. Możesz prowadzić zajęcia z metodyki nauczania na odległość lub przygotowywać przyszłych adeptów. Inną formą jest samozatrudnienie oraz wykonywanie usług dla poszczególnych podmiotów. Rozliczać się wtedy możesz z nimi na zasadach B2B. W ten sposób zyskujesz elastyczność w doborze klientów i zleceń. Sam jednak musisz opłacić ubezpieczenie oraz rachunki za działalność.

Metodyk edukacji na odległość – czy jest zapotrzebowanie?

Prawdą jest, że zawód metodyka nauki na odległość jest dość młody i nadal nie ma zbyt wielu jego przedstawicieli. To oznacza dla Ciebie dwie pozytywne rzeczy – zawód nie pojawił się znikąd oraz nie ma rynku pracy aż takiej konkurencji, w której nie dałoby się wybić komuś nowemu. Nauczanie zdalne to przyszłość, a w każdym razie w pewnych branżach i dziedzinach. Nadal wielu klientów będzie skłonnych korzystać ze szkoleń stacjonarnych, wierząc w tradycyjne (i przy tym skuteczne, racja) metody. Niemal równie wielu wybierać będzie e-learning jako rozwiązanie tańsze, prostsze i wygodniejsze. Wewnętrzne szkolenia w firmie, która ma wiele regionalnych oddziałów? Potrzebny jest metodyk edukacji na odległość

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *