Press "Enter" to skip to content

Najlepsze rodzaje bram garażowych – bramy uchylne i bramy segmentowe

Drzwi garażowe muszą zostać dopasowane zarówno do nowoczesnej architektury, jak i do domów powstałych nawet kilkadziesiąt lat temu. Wśród tych elementów są bramy garażowe. Wśród bram garażowych wyróżniamy ramy do garażu uchylne oraz bramy segmentowe do garażu, które oprócz nowoczesnej konstrukcji posiadają szeroką gamę kolorystyczną.  Skrzydło drzwiowe do garażu posiada otwarcie, które można dostosować do naszego garażu oraz podjazdu. Otwarcie całej bramy nie może bowiem w niczym przeszkadzać. Nowoczesne bramy do garażu są wyposażone w napęd elektrycznym, który umożliwia jej automatyczne otwarcie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Bramy uchylne- o czym warto wiedzieć?
  • Czy drzwi boczne w garażu to dobry pomysł?
  • Dlaczego tak często sięgamy do bram uchylnych?

Brama do garażu to zakup na lata. Dlatego musi być solidna, mało awaryjna i łatwa w eksploatacji. Liczy się dobrze dopasowana konstrukcja i solidne wykonanie (https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/bramy-garazowe/segmentowe.html ).  Do produkcji drzwi garażowych wykorzystuje się różne typy materiałów, w tym blachę będącą imitacją stali nierdzewnej. Współczesne zamykanie do garażu charakteryzuje się dobrą izolacją cieplną. To ważne, jeśli w przydomowym warsztacie wydzieliliśmy miejsce na garaż i jeszcze miejsce do przechowywania, gdzie chowamy na przykład narzędzia ogrodnicze. Współczynnik przenikania ciepła stoi na dobrym poziomie, co działa dobrze na przechowywane w pomieszczeniu przedmioty.

Jak dokonać wyboru bramy garażowej- uchylna czy segmentowa?

Obecnie produkowane drzwi do garażu są wyginane z bardzo wytrzymałych materiałów. Dzięki postępowi technologii brama do garażu jest obecnie wygodna w obsłudze. Można sterować nią ręcznie lub na pilota. Kupując bramę garażową musimy kierować się nie tylko ceną i gustem, ale także tym, ile mamy miejsca na posesji, który model będzie dla nas najbardziej wygodny do eksploatacji.

Bramy garażowe- na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

Zwracajmy uwagę na sposób montażu, jakość wykonania oraz koszty eksploatacyjne. Dobrym pomysłem jest brama garażowa uchylna lub segmentowa brama do garażu. To bardzo nowoczesne typy bram, które w pełni wykorzystują zdobycze współczesnej techniki. Wybierając bramę do garażu zwracajmy przede wszystkim uwagę na ilość dostępnego miejsca, jakie potrzebuje brama. Bramy uchylne są mniej kosztowne, ale zajmują więcej miejsca niż bramy segmentowe.

Brama garażowa segmentowa i uchylna- podobieństwa i różnice?

Zarówno brama segmentowa, jak i brama uchylna nie wymaga wygospodarowania dodatkowej ilości miejsca do prawidłowego otwierania się.  Bramy segmentowe wykonane są z połączonych ze sobą poziomych elementów o znormalizowanych wymiarach. Tymi elementami mogą być w zależności od modelu, listwy drewniane czy elementy blaszane. Są one ze sobą połączone i są ruchome. Poszczególne segmenty, umieszczone na prowadnicach, przemieszczają się w dół lub w górę- zamykając lub otwierając bramę. Na rynku są także dostępne segmentowe bramy garażowe, których segmenty przesuwają się wzdłuż ściany, tzw. bramy segmentowe boczne. Jednak w większości przypadków konsumenci wybierają konstrukcję, w której segmenty otwierają się do góry. Z kolei brama uchylna otwiera się poprzez unoszenie w górę. Poszczególne bramy uchylne różnią się od siebie konstrukcją, sposobem otwierania się raz wymiarami. Ponadto nowoczesne bramy posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, uruchamiane w chwili zetknięcia z przeszkodą. Otwieranie bramy zostaje zatrzymane i skrzydło cofa się w górę.

Bramy segmentowe garażowe – poznaj ich wady i zalety

Brama garażowa segmentowa jest bramą, która nie zajmuje dużo miejsca. Łatwo się otwiera i zamyka. Idealnie nadaje się do miejsc, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Jak już wspominaliśmy wczesnej brama a garażowa segmentowa może otwierać się do góry lub na bok. Wciąganie segmentów pod sufit zapewnia pełną stabilność całej konstrukcji.  Segmenty mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Co ważne nowoczesne bramy uchylne oraz segmentowe i rolowe, poprzez zamontowanie napędu elektrycznego, pracują cicho i równo. Zaawansowane modele bram segmentowych i bram uchylnych i rollowych wyposażone są w swojego rodzaju system awaryjny, który umożliwia ręczne sterowanie brama garażowa. Brama segmentowa jest najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy do garażu wjeżdżamy z krótkiego podjazdu lub wprost z ulicy. Segmenty tworzące bramę, wypełnione są pianką poliuretanową. Co zapewnia izolację cieplną oraz izolację akustyczną wewnątrz garażu.

Bramy garażowe segmentowe i uchylne- nowoczesna technologia Cię zaskoczy

Aktualnie wyposażenie bramy garażowej segmentowej, rollowej, czy bramy garażowej uchylnej w automatyczne otwieranie i zamykanie są już powszechne. Większość z nas nie wyobraża sobie już ręcznego otwierania bramy garażowej. Obecnie brama uchylna oraz brama segmentowa są wyposażone w napęd elektryczny, które umożliwia otwieranie drzwi garażowych poprze zaciśnięcie przycisku w skrzynce sterującej. Napęd można również uruchomić poprzez pociągniecie specjalnej linki. Najchętniej korzystamy jednak z możliwości sterowania bramą z użyciem pilota. Na rynku znajdziemy także bramy garażowe otwierane i zamykane na fotokomórkę.  Jeśli kupujemy bramę garażową sterowaną na pilota, uzyskamy także dostęp do takich udogodnień jak ryglowanie bramy czy włączanie światła. Dokładną specyfikację konkretnych bram garażowych znajdziemy na stronie, wpisując w przeglądarce adres online, gdzie chcemy zakupić konkretny produkt. Zwróć szczególną uwagę na to, czy sklep nie zapomina o ochronie danych osobowych. Poza tym wyszukując produkt bramy garażowe uchylne lub segmentowe, zawsze wybierajmy usługę+ montaż bramy. Często montaż jest już w cenie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *