Press "Enter" to skip to content

Pracownik Deratyzacji, Dezynfekcji i Dezynsekcji na etacie czy własnej działalności?

Pracę tego typu możesz znaleźć głównie w firmach zajmujących się usługami DDD. Firma może specjalizować się wyłącznie w DDD albo obok tego prowadzić usługi szkoleniowe, handlować środkami owadobójczymi czy trutkami. W niektórych firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych, instytucjach czy urzędach zdarza się, że obowiązki typu DDD przyjmuje pracownik porządkowy, konserwator, palacz itp. Ale możesz też zacząć działać na własny rachunek i otworzyć samodzielną  firmę DDD.

Pracownik Deratyzacji, Dezynfekcji i Dezynsekcji – własna działalność

Własna działalność w tej branży potrafi być lukratywnym zajęciem. Choć jest ona przeznaczona dla bardziej doświadczonych pracowników DDD. Optymalnym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z podmiotami, które stale takich usług będą potrzebowali – szpitale, szkoły, zakłady produkcyjne, gastronomia czy rolnicy. Niektórzy z nich są wręcz zobligowani prawnie do znalezienia sobie firmy DDD. Klientów indywidualnych również nie brakuje, szczególnie na blokowiskach, w dużych miastach. Co jednak musisz załatwić? Formalności, zgromadzić zespół i załatwić sprzęt.

Pracownik Deratyzacji, Dezynfekcji i Dezynsekcji – formalności

Szczęśliwie w tej branży nie musisz starać się o specjalne pozwolenia czy koncesje. Wystarczy prosty wpis do CEiDG. Od biedy mógłbyś pracować nawet samodzielnie – choćby kupując opryskiwacz za 200 zł. To jednak dobre dla kogoś, kto chce wyłącznie na DDD sobie dorobić po godzinach. Profesjonalna firma wymaga zdecydowanie więcej.

Pracownik Deratyzacji, Dezynfekcji i Dezynsekcji – organizacja pracy

Do efektywnej pracy potrzebujesz zespołu. W pojedynkę możesz wykonywać jedynie najprostsze i najmniej płatne zlecenia. Optymalna ilość osób to około 2 – 4. W ten sposób praca przebiega płynnie. Na ogół czynności są zrutynizowane, pewne obiekty wymagają wręcz przestrzegania prawnych procedur. Choć nieprzewidywalnie bywa, gdy do czynienia masz ze zwierzętami – czy to w oborze, stadninie albo w piwnicy pełnej szczurów. Oczywiście wszyscy Twoi pracownicy muszą przejść szkolenia zawodowe oraz monitorować swój stan zdrowia.

Pracownik Deratyzacji, Dezynfekcji i Dezynsekcji – niezbędny sprzęt

Potrzebujesz na pewno opryskiwacza ciśnieniowego, stacji do podania trutek, rozmaitych pułapek na gryzonie, lamp działających owadobójczo, elektroniczne odstraszacze. Niezbędne są też środki ochronne – kombinezony czy maski przeciwpyłowe. Środki chemiczne i trutki kupujesz na bieżąco, musisz jednak zadbać, by miały one stosowne atesty. Niedopilnowanie tego może skutkować karą. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *