Press "Enter" to skip to content

Tatuażysta i zatrudnienie – Sprawdź formę zatrudnienia najlepszą dla tatuażysty

Jeśli tatuaż to Twoja pasja i masz w tym nieco amatorskiego doświadczenia, być może powinieneś robić to zawodowo. W naszych pozostałych publikacjach opowiadamy Ci, jak zawodowym tatuażystą zostać i w jaki sposób się pracuje. Tym razem opowiemy Ci gdzie się pracuje. A może lepiej założyć własną działalność jako tatuażysta?

Tatuażysta – Gdzie możesz szukać zatrudnienia?

Jest to zajęcie, może nie elitarne, ale bardzo specyficzne. Dlatego dość wąski jest zakres miejsc pracy. Przede wszystkim o pracę pytać możesz w studiach i salonach tatuażu. To podstawowe miejsce, gdzie możesz szukać zatrudnienia. Nie oznacza to jednak, że samych salonów jest mało. Rośnie ich liczba każdego roku, co powoduje dość dużą między nimi konkurencję. W takich miejscach też powinieneś próbować zdobywać doświadczenie jako początkujący. Nawet jeśli pierwsze tygodnie lub miesiące przepracujesz bez wynagrodzenia. Zapłatą za to będzie bezcenna wiedza i umiejętności, które nabędziesz. Jeśli jednak masz już jakąś renomę i umiejętności, możesz próbować zaangażować się w większe projekty. Festiwale, koncerty, obsługa artystów lub aktorów. Tatuażystów chętnie zatrudniają telewizje i instytucje kultury obok charakteryzatorów i kosmetyczek. Aplikuj, szukaj, pytaj.

Tatuażysta – Na co zwracają uwagę pracodawcy?

Nie ma żadnych formalnych ani prawnych wymogów do wykonywania tego zawodu. Dlatego główną kompetencją, która będzie interesować Twoich potencjalnych pracodawców jest doświadczenie i umiejętności. Jeśli zdobyłeś je bez kursów i szkół, nie ma problemu. Jednak właściciel studia tatuaży zapewne spojrzy na Twoje CV. Kursy tatuaży dają naprawdę dobre podglebie to wykonywania tego zawodu. Często zdarza się, że w tym kierunku idą absolwenci akademii sztuk pięknych lub malarstwa.

Tatuażysta – Własne studio tatuażu

Jednak najlepsza zabawa (i zarobki) zaczyna się, gdy zakładasz własną działalność w tej branży. Popularność tego typu zabiegów rośnie, dlatego każdy nowo otworzony salon wciąż ma szansę na rentowność. Choć konkurencja nie śpi, oprócz dobrego warsztatu powinieneś też wykazywać się własnymi patentami i pomysłami. Poza zarejestrowaniem działalności gospodarczej potrzebujesz odpowiedniego lokalu, który możesz łatwo dostosować do wymogów sanitarnych. Potrzeba będzie Ci zgoda Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wytyczne znajdziesz w rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym salonów tatuażu, kosmetycznych i fryzjerskich. Musisz też wyłożyć nieco grosza na sprzęt i specyfiki – fotel, maszynki, zasilacze, igły, farby, dezynfekcja, opatrunki. By zwiększyć konkurencyjność, możesz wykonywać też inne zabiegi – np. piercing albo zatrudnić manikiurzystkę.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *