Press "Enter" to skip to content

W czym może Cię wyręczyć agencja pracy? Możesz się zdziwić!

Często agencja pracy kojarzy się jedynie z pośrednictwem pracy, czyli kojarzeniem pracodawców i pracowników. W rzeczywistości nowoczesna agencja oferuje o wiele więcej. To nowoczesne, wyspecjalizowane działalności, które oferują wiele świetnych rozwiązań. Jakich?

Czym jest agencja pracy?

Powszechnie utarło się, że jest to podmiot świadczący pośrednictwo pracy. Firma ma znajdować pracowników do wykonywania obowiązków na terenie Polski oraz poza jej granicami. Poza tym agencja pomaga pozyskiwać pracowników zagranicznych.

Rzeczywiście praktycznie każde biuro pracy oferuje wymienione usługi. Okazuje się jednak, że nowoczesna firma działająca w tym obszarze rynku może zaoferować o wiele więcej. Wystarczy spojrzeć na to, jak działa agencja pracy Kono (https://kono.jobs/).

Jak pomaga agencja pośrednictwa pracy w Polsce?

Niektóre agencje pracy, pośredniczą w poszukiwaniu i zatrudnianiu pracowników zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Warto jednak oddzielnie omówić kwestię funkcjonowania agencji w Polsce i przy współpracy z podmiotami działającymi w innych krajach. Wynika to z faktu, że potrzeby firm działających w kraju i poza nim są odmienne, przez co działania agencji są dostosowane do specyfiki tych konkretnych rynków.

Zatem jak to wygląda w Polsce? Najczęściej firmy poszukujące pracowników po prostu zgłaszają się do agencji i przedstawiają swoje potrzeby. Wtedy oferowane są najlepsze w danej sytuacji rozwiązania. Czasami jest to po prostu zwyczajne pośrednictwo pracy, uzupełnione ewentualnie przez usługi dodatkowe. W takim przypadku agencja poszukuje pracowników spełniających wymagania danego stanowiska pracy i klienta. Następnie kontaktuje ich z pracodawcą. Agencja pracy może pomóc w następujących obszarach:

 • organizacja i przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego,
 • organizacja formalna zatrudnienia,
 • obsługa kadrowo-płacowa,
 • przeprowadzenie szkolenia BHP,
 • organizacja niezbędnych dokumentów,
 • doradztwo w zakresie wyboru pracownika,
 • doradztwo w zakresie wyboru formy zatrudnienia,
 • i wiele więcej.

Jak widzisz, współpraca z taką firmą może przynieść Twojemu biznesowi wiele korzyści.

Biuro pracy za granicą

Jak wspomnieliśmy, biuro pracy za granicą przeważnie działa nieco inaczej. Jednocześnie często jest to ta sama firma, która funkcjonuje również w Polsce. W ofercie solidnych, działających na rynku od wielu lat firm, znajdują się takie usługi, jak:

 • organizacja wyjazdu pracowników,
 • organizacja noclegu pracowników,
 • organizacja pracy pracowników,
 • obsługa kwestii formalnych.

Niewątpliwie kwestie organizacji wyjazdu i noclegów bywają kłopotliwe. Zwłaszcza w przypadku większej liczby pracowników właściwa organizacja wymaga wiele pracy. Dlatego warto zlecić to zadanie firmie z doświadczeniem. Oczywiście można też liczyć na pomoc przy organizacji pozwolenia na pracę i przy innych sprawach formalnych.

Dla wielu osób zaskakujący może być zakres, w którym agencja jest w stanie pomóc pracodawcy. Tak naprawdę wyręcza go w większości kwestii związanych z poszukiwaniem, zatrudnieniem i obsługą pracownika. W przypadku biura pracy za granicą pomoc jest jeszcze większa.

Pracodawca nie musi przejmować się sposobem sprowadzenia pracowników czy zadbaniem o nich na miejscu. Wszystko pozostaje w rękach agencji pracy. Natomiast pracodawca otrzymuje wykwalifikowanego, gotowego do pracy pracownika, który zwykle doskonale spełnia wszystkie wymagania, jakich zażyczy sobie firma.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *