Press "Enter" to skip to content

Akupunktura i akupunkturzysta

Jednym z zabiegów, którymi zajmują się pracownicy salonów SPA i odnowy biologicznej jest oparta na doświadczeniach dalekiego wschodu akupunktura. Znana od wieków metoda przynosząca relaks i pomagająca w leczeniu wielu schorzeń. Oparte jest to na idei, że każdy narząd w ciele ma swoje receptory w innych miejscach. Wystarczy je odpowiednio stymulować, by pobudzić ich pracę, a następnie poczuć poprawę. Choć taka metoda budzi nieco kontrowersji ze względu na odwoływania się do praktyk religijnych dalekiego wschodu, które mogą być postrzegane jako niebezpieczne duchowo, są osoby, które korzystają i chwalą sobie. Zawsze warto działać z głową.

W czym może pomóc akupunktura?

Przede wszystkim zabiegi akupunktury mają na celu przywrócenie witalności i przepływu pozytywnej energii przez ciało i duch. Ci, którzy jej doświadczyli, odnotowują dużą poprawę w przypadku bóli przewlekłych i reumatycznych. A nawet jeśli pobolewa ząb. Nakłuwanie jest wykonywane w sposób przemyślany, przez co poprawia się krążenie krwi i odblokowywane są receptory poszczególnych narządów. Akupunkturę stosuje się też w rehabilitacji. Odnotowano poprawę podczas leczenia choroby Parkinsona i układu oddechowego. Oprócz tego akupunktura ma mieć pozytywny wpływ na stan umysłu i psychiki. Redukowany jest stres, napięcie oraz zmęczenie.

Jak wygląda taki zabieg?

Od pacjenta niewymagane jest żadne specjalne zaangażowanie lub przygotowanie. Wystarczy, jeśli podejdziesz do tego z odpowiednio pozytywnym nastawieniem. Stres nie jest wskazany, a wręcz może ograniczyć powodzenie zabiegu. Podczas samego zabiegu nie wiele robisz Ty – przede wszystkim leżysz i doznajesz poprawy. Specjalista akupunkturzysta używa cieniutkich igieł, wykonanych z nierdzewnej stali. Następnie nakłuwa je na Twoje ciało w odpowiednich miejscach, z odpowiednim uciskiem i w odpowiedniej kolejności. Oczywiście, możesz przy tym poczuć delikatny ból, choć nie zawsze musi się tak dziać. Ostatecznie nawet podczas rutynowego badania krwi też odczujesz lekki ból z powodu nakłucia. Nie panikuj też, jeśli poczujesz mrowienia lub drętwienia. To jeden z elementów zabiegu i przepływu krwi.

Ile takie coś kosztuje?

Oczywiście pomiędzy akupunkturzystami istnieje konkurencja. Różnią się między sobą umiejętnościami, wiedzą i zakresem warsztatowym. Dlatego ceny mogą się wahać, także w zależności od miasta i regionu. Na cenę wpływ ma też zakres zabiegu, ilość użytych igieł i schorzenie, które jest leczone. Niemniej przyjmuje się, że średnio taka wizyta kosztuje jednorazowo około 100 – 200 zł.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *