Press "Enter" to skip to content

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako model?

Przede wszystkim w branżach, które posługują się modelami. Szeroko rozumiana sfera reklamy, artystyczna, odzieżowa, kulturalna, kosmetyczna, farmaceutyczna, muzyczna, filmowa, erotyczna. Modeli potrzebują niekiedy w firmach komercyjnych, a nawet produkcyjnych. Możesz nawiązywać z nimi doraźne współpracę na przykład z okazji pokazów produktów. Możesz próbować swoich sił startując w konkursach i castingach organizowane przez agencje reklamowe, agencje modelek albo duże telewizje. Niekiedy dobrego modela lub modelki poszukiwać będą fotografowie do stworzenia własnego portfolio albo realizacji własnej wizji artystycznej. Podobnie jak projektanci mody i producenci medialni. Ogłaszają się też sieci handlowe, galerie handlowe, sklepy kosmetyczne albo odzieżowe.

Model – Istotne są kontakty

Niestety, nie jest to branża sprawiedliwa. Wysiłki nie zawsze są wynagradzane, a niektórzy mają po prostu łatwiej. Mieli szczęście z powodu urody, figury albo odpowiednich kontaktów. Nie jest tajemnicą, że łatwiej jest zakręcić się w środowisku modelingu, jeśli zna się odpowiednie osoby. Takie kontakty łapać możesz podczas pokazów, konkursów i castingów. Jak wspominaliśmy w innych naszych publikacjach, istotną rolę gra tutaj Twoja osobowość. Do tego urok osobisty, sposób poruszania się i mowa ciała. To są rzeczy, które możesz wykształcić tylko w ograniczonym stopniu. Wiele rzeczy dobry model ma po prostu wrodzone.

Model na samozatrudnieniu

Musisz wiedzieć, że modele prawie nigdy nie są zatrudniani na etat. Wynika to z charakteru pracy, która skupia się na konkretnych projektach. Do tego modele nie pracują długo. W przypadku kobiet kariera ma się ku końcowi już w 23 – 25 roku życia. Nieco dłużej przeważnie pracują mężczyźni – do około 30 lat. To moment, w którym pracodawcy szukają młodszych osób, których karierę mogą dopiero kształtować. Taka sytuacja sprawia, że Twoja praca – jeśli dasz się zauważyć – głównie opierać będzie się na freelancerce. Dobrym pomysłem jest samozatrudnienie. Taka jednoosobowa działalność gospodarcza daje Ci ubezpieczenie i świadczenia zdrowotne.

Model i niższe podatki dochodowe

Płacisz też nieco niższy podatek dochodowy niż typowy pracownik etatowy. Daje Ci to też większą swobodę w doborze zleceń i projektów, przy których będziesz pracować. Oferty z kolei możesz spotkać głównie w internecie. Zapewne, chcąc tak pracować, śledzisz ogłoszenia o castingach i konkursach. Ciekawym pomysłem jest zgłosić się do agencji modeli. Tam, odpowiednie osoby ocenią Twoje walory i pokierują Twoją karierą.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *