Press "Enter" to skip to content

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako recepcjonista?

Wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie praca na recepcji. Przede wszystkim są to hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki SPA. Miejsca drobnej lub większej agroturystyki, pensjonaty albo domy spokojnej starości. Oprócz tego jako recepcjonista możesz też szukać zatrudnienia w firmach, które do swojej działalności potrzebują punktów rejestracyjnych. A jest tego dość sporo. Przychodnie lekarskie, poradnie stomatologiczne, salony kosmetyczne albo nawet fryzjerskie i inne usługowe. W takich wypadkach zamiast wskazywania pokoi do wynajęcia będziesz musiał udzielać informacji oraz sporządzać bazę danych. Oraz pilnować bezpieczeństwa zawartych tam wpisów.

Recepcjonista – Od czego zależą Twoje zarobki?

Oczywiście przede wszystkim od tego, gdzie pracujesz. Większe i bardziej luksusowe hotele wymagają od Ciebie więcej (piszemy o tym szerzej w artykułach Recepcjonista – jak zostać? Recepcjonista – jak wygląda praca?), ale też skłonne są zapłacić Ci więcej. Z pewnością kilkugwiazdkowy hotel nad morzem ma lepszą kondycję finansową niż motel przy autostradzie. Oprócz tego istotne są też Twoje własne cechy. Zarówno osobowości jak i umiejętności miękkie, doświadczenie zawodowe i to jak zwyczajnie się sprawdzasz w tym zawodzie. Istotne okazują się też miejsce zamieszkania, wielkość miasta oraz sezon.

Recepcjonista – mediana zarobków

Mediana zarobków recepcjonisty w Polsce wynosi – wedle najnowszych badań – 2273 zł netto. Ta liczba wynika z tego, że połowa wszystkich ankietowanych recepcjonistów zarabia w przedziale 1962 zł netto a 2654 zł netto. Tym samym, pozostali dzielą się na dwie ćwierci, z których jedni zarabiają więcej niż 2654 zł netto, a pozostali nawet mniej niż 1962 zł netto. W badaniu uwzględniono niemal dwa tysiące tego typu pracowników. Zatrudnionych w różnych miejscach i na różnych szczeblach hierarchii zawodowej.

Recepcjonista – Gdzie zarabia się najwięcej?

Badanie nie omieszkało uwzględnić różnic w zarobkach recepcjonisty ze względu na miejsce zamieszkania. Okazuje się, że najwięcej potencjalnie zarobisz w województwach mazowieckim (głównie ze względu na Warszawę), pomorskim oraz opolskim. Reszta kraju oferuje dość zbliżone warunki. Jednak stawkę zamykają województwa śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie. 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *