Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia instruktor pływania? Od czego zależą zarobki instruktora pływania?

Instruktor pływania to zawód, którego utrzymanie zależy od zainteresowania klientów. Kursantów zdobywać możesz równie poprzez sam prestiż firmy, w której pracujesz. Ale też swoim własnym urokiem osobistym, renomą wynikającą ze wzorowego podejścia do klienta i sukcesami. Głównym czynnikiem, który wpływa na ilość zarabianych przez Ciebie złotówek jesteś Ty sam. Twoje zdolności, sukcesy, ale i pracowitość i zdolność do poświęceń. Oprócz tego wpływ ma na to specyfika danego regionu, który determinuje zainteresowanie klientów. Istotne są wielkość miasta, zamożność społeczna, świadomość znaczenia sportu w życiu. Oraz ewentualna skłonność do takiego hobby. Klienci zwracają też uwagę na Twoje kompetencje. Jeśli możesz pochwalić się ukończonymi kursami (poza tymi podstawowymi) oraz wskazać swoich wychowanków, którzy odnieśli sukcesy, Twoje akcje rosną. Podobnie jak wypłata.

Instruktor pływania – Każda godzina kosztuje

 Na Twoje zarobki – a właściwie ich stabilność – wpływ ma to gdzie i jak jesteś zatrudniony. Współpracując z miejską pływalnią i szkołą możesz liczyć na bardziej stabilne zatrudnienie i wypłaty. Pracując jako freelancer, żonglując między kursantami, możesz zarobić bardzo dużo, a niekiedy znacznie mniej. Godziny zajęć mogą być lekcyjne lub zegarowe. Ceny ich jednak wahają się między 30 a 60 zł. Musisz wiedzieć, że kwota, którą klienci płacą za godzinę nauki, nie idzie w całości do Twojej kieszeni. Część potrąca pracodawca, by opłacić media, innych pracowników i samemu też zarabiać. Przeważnie jednak w Polsce jako instruktor pływania zarobisz 3000 zł. W większych miastach, gdzie zainteresowanie jest równie większe zarobki sięgają nawet 4000 – 6000 zł. Jak wspomnieliśmy, jest ona przede wszystkim uzależniona od ilości godzin pracy w miesiącu.

Instruktor pływania – Zajęcia indywidualne

Odkładając jednak nieco grosza oraz wykazując się pewnością siebie, możesz spróbować swoich sił na samozatrudnieniu. A to często prosta droga do prowadzenia treningów indywidualnych. Życzą ich sobie zazwyczaj klienci skłonni zapłacić zdecydowanie więcej za godzinę nauki. Ale też więcej wymagający. W takiej formie pracy stawki zaczynają się od 100 zł za godzinę. Jeżeli pracujesz w szkole pływania, uzyskujesz dostęp do lokalu i sprzętu. Jednak wtedy każda zapłata za indywidualny trening dzielona jest pół na pół między Tobą a klubem.

Instruktor pływania – Zarabiać możesz cały rok

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to praca sezonowa. Ludzie kochają pływanie przez cały rok. A szczęśliwie siec krytych pływalni jest na tyle liczna, że nawet w bardzo mroźne dni znajdziesz zainteresowanie klientów. Choć nie oznacza to, że między poszczególnymi porami roku nie ma różnicy. W lecie, gdy są wakacje, szkoły nie funkcjonują. Dlatego odpadają Ci zajęcia z grupami szkolnymi. Za to wtedy chętniej za pływanie biorą się osoby dorosłe i urlopowicze. Podobnie jak grupy wycieczkowe lub kolonijne.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *