Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia tajemniczy klient? Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako tajemniczy klient?

Tego typu usług potrzebować będą w większości firmy, które mają swoją sieć sklepów lub punktów usługowych. Choć możesz znaleźć też ogłoszenia właścicieli pojedynczych sklepów w większym mieście. W tym wypadku raczej jednak liczyć możesz na pojedyncze zlecenie sprawdzenia jakości obsługi. Oferty pracy znaleźć możesz na ogólnodostępnych serwisach internetowych, w prasie albo na portalach społecznościowych. Szczególnie duże szanse masz na otrzymanie angażu jeśli masz już doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu audytu oraz docelowo badane sklepy czy punkty usługowego znajdują się w pewnym oddaleniu od Twojego miejsca zamieszkania. Wszak nie możesz zostać przez pracowników rozpoznany.

Tajemniczy klient – własna działalność?

Oczywiście teoretycznie możesz prowadzić taką działalność jako przedsiębiorca. Zwłaszcza że to praca dla freelancerów, zatrudnienie etatowe nie jest tu przewidziane. Jednak mnogość zleceń na ogół nie jest na tyle pokaźna, byś mógł mówić o jakimś stałym źródle dochodu.

Tajemniczy klient – równie tajemnicze zarobki?

Choć praca tajemniczego klienta może być ciekawa, a dla niektórych nawet ekscytująca, raczej nie jest to zajęcie, z którego można się utrzymywać. Stawki nie są imponujące – wynoszą przeważnie kilkadziesiąt złotych od dokonania jednej takiej „kontroli”. Choć oczywiście bywają też bardziej rozbudowane zlecenia, wymagające przygotowania przebrania, dojazdu w odległe miejsce i poświęcenia sporo czasu. Wtedy stawki mogą sięgać nawet ponad 100 zł za dzień pracy. Mówimy cały czas o rozliczeniach w oparciu o umowy zlecenie lub o dzieło. Zapytasz jednak o konkretne cyfry? Cóż, najczęściej pojedyncze zlecenia opiewają na wysokość między 20 a 150 zł netto.

Tajemniczy klient – czy da się na etacie?

Pracodawcy nie przewidują tego typu formy zatrudnienia. To zajęcie dorywcze i – choć może być wielokrotnie powtarzane przez jedną osobę – jest uznawane za jednorazowe zlecenie. Duże sieci posiadają wewnętrzny wydział kontroli, w którym też przeprowadzane są audyty z udziałem tajemniczych klientów. Taka forma pracy jednak bardziej przypomina zawód audytora, któremu poświęciliśmy osobny cykl artykułów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *