Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia tynkarz? Zarobki na stanowisku tynkarza

Nowoczesne i stylowo wyglądające ściany zewnętrzne i wewnętrzne wymagają sporo pracy. Jako tynkarz z pewnością nie raz się napocisz, by sprostać wymaganiom projektu. Do tego pracujesz w dość utrudnionych warunkach. Czy to przekłada się na zarobki tynkarza? Sprawdźmy.

Od czego zależą zarobki?

Jak w każdym zawodzie, na Twoją pensję przede wszystkim wpływ mają Twoje umiejętności i doświadczenie. To przykłada się na solidniejszą pracę, osiągnięcia i wyrobioną renomę. Z pewnością lepiej zarobisz, jeśli chodzą o Tobie słuchy, że jesteś dobrym fachowcem. Klienci cieszą się pięknie wykonanymi pokojami i ocieplonymi domami. Więcej zarobisz też jeśli jesteś właścicielem swojej firmy budowlanej. Większość zysków wpada wtedy do Twojej kieszeni. Jest to intratne nawet po opłaceniu pracowników i innych opłat. Na wysokość Twojej pensji wpływ ma też ilość i poziom zaawansowania projektów, którymi się zajmujesz. Zupełnie inne stawki czekają tynkarza, który pracuje na budowie drapacza chmur. A inne specjalisty od domowego zacisza. Do tego zarobki tynkarzy różnią się w zależności od regionu kraju oraz wielkości ośrodka.

Tynkarz – mediana zarobków

Fachowe serwisy, które regularnie zajmują się badaniami rynku pracownika, donoszą kilka ciekawych liczb dotyczących zarobków tynkarza. Okazuje się, że przeciętnie w Polsce zarobisz w tym zawodzie 3730 zł brutto. Ta kwota to mediana. Wynika ona z tego, że blisko połowa wszystkich tynkarzy zarabia pomiędzy 2870 zł a 5100 zł. Pozostali dzielą się na dwie części – jedni z nich zarabiają znacznie poniżej 2870 zł. Ostatnia grupa ma szczęście. Ich wypłaty miesięczne przekraczają 5100 zł. Mówimy o kwotach brutto w rozliczeniu miesięcznym.

Tynkarz – przykładowe ceny usług

Oczywiście nie bez znaczenia w kontekście Twojej wypłaty są ceny usług. Tych, które wykonujesz jako tynkarz. Od ich wysokości zależą dochody firmy, w której pracujesz. A to ma spore przełożenie na to, ile zarabiasz jako tynkarz. Ceny wyrażone są w złotówkach za metr kwadratowy. Wykonanie tradycyjnych tynków top koszt 22 – 35 zł. Ciut taniej zapłacisz za ten gipsowy – 20 – 33 zł. Jeśli interesuje Cię jego ozdobna forma, cena rośnie – 35 – 90 zł. Gdy trzeba tynk kuć – 17  – 35 zł. Po wyburzaniu ścian zdarza się, że trzeba pasy tynku uzupełnić. Za taką usługę koszt wynosi 35 – 85 zł. Znacznie więcej kosztuje ocieplanie ścian zewnętrznych – 60 – 160 zł. Za taką cenę, firma zorganizuje dla Ciebie od razu materiały. Jeśli masz swoje, cena spada do 25 – 70 zł. Jeżeli potrzebujesz docieplić ściany wewnętrzne, zapłacisz 40 – 65 zł.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *