Press "Enter" to skip to content

Instruktor nordic walking i forma zatrudnienia – Co jest lepsze? Własna firma, kursy nordic walking, szkolenia nordic walking czy etat?

Szukając etatowego zatrudnienia jako instruktor nordic walking, możesz mieć z tym pewien problem. Zdecydowana większość instruktorów nordic walking działa w formie własnej działalności gospodarczej. Pytać możesz oczywiście w firmach, które organizują kursy oraz zajęcia z nordic walking. Robią to specjalistyczne szkoły, stowarzyszenia miłośników nordic walking (choćby Polska Federacja Nordic Walking), siłownie, salony odnowy albo fitness. Czym zajmuje się instruktor nordic walking? Jak wygląda praca instruktora nordic walking? Często zdarza się, że uprawnienia i praca instruktora nordic walking to część obowiązków zawodowych instruktorów fitness, fizjoterapeutów lub rehabilitantów. O zatrudnienie pytać też możesz w ośrodkach wypoczynkowych, sportowych albo turystycznych. Niekiedy Twoja praca może być połączona z przewodnikiem turystycznym albo pilotem wycieczek. Instruktorów nordic walking chętnie zatrudniają też szkoły, samorządy, hotele, salony spa albo sanatoria. Do tego ośrodki kolonijne i dla seniorów. Nie zawsze jednak są zdolni albo chętni zatrudnić Cię na pełny wymiar godzin.

Instruktor nordic walking na własnej działalności

Dlatego pozostaje samozatrudnienie. Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, tracisz pewne uprawnienia wynikające z etatu. Zyskujesz jednak elastyczność i swobodę doboru ofert. Możesz wykonywać taką samą pracę dla wymienionych wyżej podmiotów gospodarczych. Nie ma problemu, by mieszać zajęcia dla seniorów w ośrodku wypoczynkowym z zajęciami dla dzieci w szkole. Lub możesz też umawiać się na prywatne i indywidualne turnusy z mniejszymi grupami. Wszystko wtedy opiera się na umowie zlecenie lub o dzieło. Do takiej pracy nie potrzebujesz nawet specjalnej siedziby ani lokalu. Wystarczy ogłosić się w internecie, portalach społecznościowych albo w lokalnej prasie.

Instruktor nordic walking – Usługi dodatkowe

Możesz też pomyśleć o założeniu własnej małej szkoły nordic walking. Jeśli masz nieco kapitału, dobry lokal i skrzykniesz kilku pracowników, bardzo możliwe, że taki pomysł na biznes może się udać. Taka, nawet mała instytucja, wygląda poważniej i chętniej może przyciągnąć klientów. Mając stosowne uprawnienia możesz prowadzić szkolenia teoretyczne, a nawet sam uczyć przyszłych instruktorów nordic walking. Bardzo popularnym i prokonsumenckim rozwiązaniem jest użyczanie kijków na czas zajęć. Część klientów nie jest jeszcze do końca przekonana do tego sportu i nie chce zwyczajnie przedwcześnie wydawać pieniędzy na sprzęt. Możesz też umówić się z firmą produkującą kijki, aby stanowić ich punkt sprzedaży po okazyjnej cenie. 

2 komentarze

  1. […] Instruktor nordic walking i forma zatrudnienia – Co jest lepsze? Własna firma, kursy nordic w…Instruktor nordic walking i forma zatrudnienia – Co jest lepsze? Własna firma, kursy nordic walking, szkolenia nordic walking czy etat?19 lipca 2020 […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *