Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca stylisty paznokci? Pracuj jako stylista paznokci

Twoja praca jako stylista paznokci bardzo często określana jest jako manicure. Stąd stanowiska pracy też tak mogą się nazywać – manicurzysta. W takim wypadku jesteś w na przykład salonie kosmetycznym osobą odpowiedzialną za wizualne i zdrowotne aspekty paznokci klientów. To wbrew pozorom bardzo złożona materia. Klientki – przeważnie pracować będziesz z kobietami – nie zadowalają się już zwyczajnym położeniem lakieru. Moda wymaga szczegółowego, oryginalnego i podkreślającego osobowość klientki wzornictwa. A te mogą być naprawdę rozmaite, wykonane z różnych ozdób i materiałów. Wykonywanie wzorków wymaga sporo precyzji, cierpliwości i dokładności. Musi być to Twoja pasja. Inaczej będziesz się tylko w tym zawodzie męczył.

Stylista paznokci – Nie tylko lakier

Oprócz malowania i nakładania oryginalnego wzornictwa Twoja pielęgnacja paznokci klientek będzie miała także inne wymiary. Te bardziej estetyczne, ale też bardziej służące ich kondycji i zdrowiu. Jednym z popularnych zabiegów jest odbudowa i przedłużanie paznokcia. Zarówno tych u rąk jak i stóp. Oprócz tego przyjdzie Ci je regularnie pielęgnować – usuwanie starego żelu, przepełnionej hybrydy, żelu, akrylu oraz innych chemicznych pozostałości po dawnych zabiegach kosmetycznych. Jako stylista paznokci będziesz je czyścił, nawilżał i stosował pielęgnacyjne specyfiki kosmetyczne – oliwki, olejki oraz wzmacniające płytkę paznokcia bazy. Gdy jednak mówimy o paznokciach u stóp, istotne będzie ich dodatkowe nawilżenie. Dzieje się to poprzez oddziaływanie na skórę poprzez masaż oraz stosowanie kolejnych specyfików pielęgnacyjnych. Faktem jest, że w tym zawodzie istnieją specjalizacje, w których możesz zostać mistrzem.

Stylista paznokci – gdzie możesz pracować?

Możliwości podjęcia zatrudnienia w tym zawodzie masz kilka. Pierwsze z brzegu to oczywiście osobne stoisko w salonach piękności i odnowy biologicznej, salonach kosmetycznych. Takie salony możesz też założyć samodzielnie. Inną formą jest oczywiście freelancerstwo. Jako samodzielny przedsiębiorca możesz po prostu pracować w domu klienta, dojeżdżając w obie strony. Nie ma też przeszkód – o ile czas i możliwości logistyczne Ci na to pozwalają – łączyć te obie aktywności zawodowe. Jeśli masz doświadczenie i sukcesy (warto prowadzić portfolio lub blog) możesz starać się o angaż na planach filmowych, w mediach, telewizjach, jako obsługa imprez, festiwali i innych wydarzeń.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *