Press "Enter" to skip to content

Jak zostać stylistą paznokci?

Praca nad paznokciami klientów bywa uznawana za łatwą, przyjemną i nie do końca poważną. Są nawet tacy, którzy gotowi są Cię przekonywać, że nie jest to zajęcie, na którym można poważnie zarobić. Wszak o własne paznokcie każdy zadbać może samodzielnie w domowym zaciszu. Nic bardziej mylnego. Tacy specjaliści jak stylista paznokci zyskują z roku na rok na znaczeniu. Znajdują zatrudnienie w osiedlowych salonach kosmetycznych, ale też zyskują angaż przy poważnych projektach medialnych.

Stylista paznokci – nie myl go z amatorem

Z racji tego, że specyfiki pielęgnacyjne i kosmetyczne dla paznokci są dostępne do zakupu w drogeriach i aptekach, wiele osób bierze się za takie zabiegi samodzielnie. Część oczywiście mogą wykonać amatorzy zupełnie pomyślnie. Jednak wtedy można się ograniczyć jedynie do tych prostszych. Prawidłowe wykonywanie wzornictwa, pielęgnacji, nawilżania, czyszczenia i odbudowy paznokcia wymagają specjalistycznej wiedzy na temat jego  budowy, wzrostu i samego składu chemicznego specyfików. Bez takiego przygotowania można paznokciom narobić więcej szkód niż pożytku. Takie amatorskie zabiegi wykonywane przez koleżanki nie uwzględniają także innego wymogu – sterylności środowiska pracy. Część narzędzi jest jednorazowych a inne muszą być dezynfekowane jeśli mają być użyte wobec kolejnej osoby.

Stylista paznokci – profesjonalne przygotowanie

Pasja, talent oraz kreatywne i twórcze podejście to coś, z czego powinno wynikać Twoje zainteresowanie zawodem stylisty paznokci. Potrzebne jednak będzie Ci do tego zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Takie możesz otrzymać uczestnicząc w specjalnych kursach manicure, które dadzą Ci także stosowne certyfikaty. Jakość, zakres i powaga certyfikatów bywają różne. Niektóre, tańsze, kursy trwają zaledwie kilka godzin i przekazują najbardziej podstawowe informacje. Te lepsze, organizowane także przez szkoły kosmetyczne, są dłuższe, prowadzone przez profesjonalistów i lepiej przygotowane. Jednak wyniesiesz z nich znacznie więcej, a tym samym lepiej przygotujesz się do pracy. Ważne, aby znać teorię na temat budowy paznokcia, biologii i patologii jego wzrostu. A także wpływu poszczególnych preparatów kosmetycznych i pielęgnacyjnych od strony chemicznej.

Stylista paznokci – Rozwój zawodowy

Zdobycie jednego, czy nawet dwóch certyfikatów oraz znalezienie stałej pracy nie musi oznaczać końca Twojej kariery. Moda, stylizacje i trendy stale się zmieniają. Pojawiają się nowe techniki i preparaty. Warto, abyś był z tym na bieżąco. Dlatego śledź modowe czasopisma, branżowe serwisy i aktualizuj swój asortyment w oparciu o nowe oferty sklepów. W ten sposób będziesz bardziej atrakcyjny w oczach klientek i pracodawców.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *