Press "Enter" to skip to content

Jak zostać dostawcą pizzy i gdzie znaleźć pracę?

W pizzeriach, restauracjach lub knajpach. Te miewają siedziby samodzielne albo są częścią galerii handlowych, hipermarketów. Pracy w podobnym charakterze możesz szukać we wszystkich lokalach gastronomicznych, które prowadzą sprzedaż gotowych dań na wynos.

Dostawca pizzy – wizerunek firmy

Choć właścicielem lokalu gastronomicznego jest zupełnie inna osoba, to właśnie Ciebie spotyka klient w swoich drzwiach z gorącą pizzą. Twoją twarz zapamięta i będzie kojarzył z konkretną firmą. Dlatego powinieneś wykazywać się kulturą osobistą, być uprzejmym oraz w miarę możliwości emanować optymizmem i uśmiechem. Sposób bycia jest bardzo ważny w tej pracy. Jeśli będziesz okazywał zniecierpliwienie lub poirytowanie, może to odbić się na postrzeganiu pizzerii jako takiej. Szef będzie wyjątkowo czuły na ewentualne skargi na Twoje zachowanie.

Dostawca pizzy – predyspozycje do takiej pracy

Oprócz cech osobowościowych, musisz też wykazać się innymi umiejętnościami do pracy jako dostawca pizzy. Przede wszystkim – niedziwne – musisz posiadać prawo jazdy kategorii B. to wymóg bezwzględny. Z tym wiąże się też fakt, że musisz być pełnoletni. Bardzo istotna jest znajomość okolicy od strony topograficznej. Nie wystarczy, że znasz rozkład miasta wizualnie. W tej pracy potrzebna jest znajomość nazw ulic, mniej więcej porządku numeracji domu na wioskach. Ponadto powinieneś dobrze poruszać się po danym terenie samochodem – klient nie lubi czekać. Nie jest za to wymagane żadne specjalne wykształcenie – wystarczy nawet podstawowe, o ile jesteś osobą poprawnie komunikatywną i przeciętnie inteligentną. Musisz być też osobą odpowiedzialną, sumienną, punktualną i godną zaufania. Odpowiadasz za pizzę, powierzone Ci pieniądze i samochód. Niektórzy pracodawcy – z racji, że masz kontakt z żywnością – będą od Ciebie oczekiwali wyrobienia książeczki sanepidowskiej.

Dostawca pizzy – własny pojazd to atut

Na pewno dobrym argumentem staraniach o pracę dostawcy pizzy jest własny pojazd. Jesteś wtedy bardziej mobilny i możesz rozwozić zamówienia równolegle do pojazdu, który już należy do lokalu gastronomicznego. Najbardziej praktyczne wydaje się być auto, ale pomocny będzie również skuter czy nawet rower. Jednośladowce dobrze sprawować mogą się w większym mieście, pełnym wąskich przejazdów, skrótów i uliczek, w które samochód miałby trudniej wjechać. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *