Press "Enter" to skip to content

Jak zostać konfekcjonerem herbaty?

Konfekcjoner herbaty to osoba, która zajmuje się mieszaniem, pakowaniem i oznakowywaniem suszu herbacianego. Przygotowuje herbatę do stanu, w którym będzie ona przeznaczona na sprzedaż klientom. Praca polega na obsłudze specjalnych maszyn, doborze mieszanek herbacianych, aromatyzowaniem ich i następnie w odpowiednich ilościach pakowanie zarówno w małe torebeczki jak i całościowo do pudełek. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dostać taką pracę?

Konfekcjoner herbaty – wymagania pracodawców

Konfekcjoner herbaty, a ściślej – wedle oficjalnej terminologii zawodowej – operator urządzeń do konfekcjonowania herbaty. Stąd pracodawcy stawiają na osoby, które mają jakieś kompetencje techniczne. Wymagane jest przynajmniej zawodowe wykształcenie, umiejętność obsługi komputera. Świetnie, jeśli masz już jakieś doświadczenie w pracy z urządzeniami produkcyjnymi czy konfekcjonującymi. Nie musisz przesadnie bać się, że czegoś nie potrafisz – na początku pracy przejdziesz odpowiednie szkolenie z obsługi specyficznych urządzeń do konfekcjonowania herbaty. To, co jednak jest konieczne to odpowiedni stan zdrowia (brak oznak chorób zakaźnych czy grzybiczych) oraz wyrobiona książeczka sanepidowska. Poza tym poszukiwani są ludzie odpowiedzialni, dokładni, sumienni i potrafiący dostosować się do nawet 4 brygadowego trybu pracy.

Konfekcjoner herbaty – gdzie szukać zatrudnienia?

Pracę tego typu znaleźć możesz w firmach, które zajmują się produkcją i dystrybucją herbaty. Często takie firmy szukają pracowników za pośrednictwem agencji pracy. O ile nie stawiają wygórowanych wymogów względem wykształcenia, na ogół chętne są zatrudniać wyłącznie w formie niepełnego etatu lub pracowników sezonowych. Ogłoszenia o pracę pojawiają się w bardziej gorącym okresie, gdy pobrano dużą ilość wysokiej jakości surowca. Jeśli jednak spodoba Ci się taka praca oraz wykażesz chęć do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, być może firma zainteresuje się Tobą na stałe.

Konfekcjoner herbaty – ile możesz zarobić?

Jak wspomnieliśmy, na ogół firmy preferują umowy o pracę tymczasową. Choć jest to ograniczona czasowo umowa, zachowujesz wszystkie prawa pracownicze i płatne urlopy. Rozliczasz się w oparciu o stawkę godzinową – te zaczynają się od 17,5 zł brutto. Oprócz tego otrzymujesz  dodatek za pracę w systemie 4 brygadowym – około 200 zł, dodatek za pracę w godzinach nocnych. A także ewentualne premie uznaniowe w wysokości na ogół 200 – 400 zł. Ta ostatnia przyznawana jest za wysoką wydajność pracy. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *