Press "Enter" to skip to content

Jak zostać monterem wyrobów z tworzyw sztucznych?

Cała produkcja przemysłowa oparta jest na pracownikach zajmujących się montażem. Wiele elementów powstaje z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Przez to nasz sprzęt domowy jest lekki, łatwy w produkcji i stosunkowo tani. Ktoś jednak musi w fabrykach pracować by na czas powstawały serie nowych podzespołów i gotowych modeli sprzętów AGD, RTV, części samochodowe, samolotowe, okna, drzwi czy przedmioty codziennego użytku. Praca w zakładzie produkcyjnym często podzielona jest na specjalizacje i sektory. Jednym z nich jest oddział obsługujący montaż elementów wykonanych właśnie z tworzyw sztucznych. Jakie są wymagania do takiej pracy?

Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – zatrudnienie i zarobki

Tego typu pracę znaleźć możesz przede wszystkim w zakładach produkcyjnych. Zarówno tych wielkich, jak i nieco mniejszych po samodzielne warsztaty drobnej wytwórczości. Przeważnie oferowany jest etat, w systemie dwu lub trzyzmianowym. Same zmiany trwają zwyczajową ilość godzin – 8-10.  Ile można zarobić w takiej pracy? Początkowo nie spodziewaj się zarobków wyższych niż pensja minimalna. Niektórzy pracodawcy w ofertach podają wypłatę w systemie godzinowym – 13 – 20 zł za godzinę. Więcej zarobisz, jeśli masz jakieś dodatkowe uprawnienia, wykształcenie techniczne i wykonywać będziesz bardziej zaawansowane typy prac. Lub awansujesz na brygadzistę, swego rodzaju kierownika zespołu pracowników produkcji.

Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – predyspozycje do  takiej pracy

Praca na produkcji wymaga kilku cech i umiejętności. To zajęcie dla osób dokładnych, spostrzegawczych, odpowiedzialnych i potrafiących działać pod presją czasu czy osiąganych wyników. Musisz montować elementy plastikowe bardzo dokładnie, wedle dokumentacji technicznej. Od Twojego zaangażowania zależy jakość produktów, ich trwałość, zadowolenie klienta i tym samym zarobek firmy, która Ci płaci. To także zajęcie dla osób zręcznych manualnie, o dobrym wzroku, koordynacji wzrokowo ruchowej i cierpliwych.

Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – wykształcenie i uprawnienia

A co z potrzebnymi kwalifikacjami? Pracodawcy poszukują różnych rodzajów monterów wyrobów z tworzyw sztucznych. Do prostych prac nie jest wymagane żadne wykształcenie ani doświadczenie. Bywają jednak stanowiska bardziej wymagające. Sprawdzą się na nim spawacze, zawodowi monterzy okien, mechanicy albo przedstawiciele innych zawodów technicznych. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *