Press "Enter" to skip to content

Jak zostać pracownikiem ds. outsourcingu? Pracownik ds. outsourcingu – jakie się do tego wymagania i predyspozycje?

Przeważnie na to stanowisko trafiasz w wyniku własnego wyboru oferty pracy albo ręcznej organizacji wewnętrznej przez szefostwo. Niezależnie od tego, wymaganymi kompetencjami w tej pracy to wykształcenie o charakterze zarządzającym lub menedżerskim, znajomość języków, znajomość podstaw ekonomii, finansów, księgowości i przede wszystkim dobra znajomość branży. Wiedząc, w jaki sposób działa przedsiębiorstwo i jak optymalizować podział prac, by przebiegał sprawnie, będziesz w stanie trafnie dobierać współpracujące z firmą podmioty lub pracowników. Bardzo istotna w tej pracy jest też oczywiście umiejętność współpracy z ludźmi – zdolności negocjacyjne, asertywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów i komunikatywność. Lecz także umiejętność stanowczego stawiania interesów firmy oraz spora samodzielność w działaniu pod presją czasu lub oczekiwanych wyników.

Pracownik ds. outsourcingu – gdzie możesz szukać zatrudnienia?

Praca ma charakter biurowy i umysłowy. A zatem pracy szukać możesz w firmach, które mają tego typu działy pracownicze. A jakie branże mogą być zainteresowane outsourcingiem? Naprawdę rozmaite. Sektor IT, zarządzanie zasobami ludzkimi, księgowość, produkcja, kolportaż materiałów reklamowych jak i sam dział marketingu, sprzedaż, dystrybucja, produkcja, praca fizyczna. Oferty pracy na pracownika odpowiedzialnego za outsourcing wystawiać będą głównie bardzo duże przedsiębiorstwa, które zwyczajnie potrzebują podwykonawców, gdyż skala ich działalności przekracza rozmiary samej firmy. Rzadziej robią to instytucje państwowe, administracja, urzędy czy samorządy. Co ciekawe, niekiedy Twoje zatrudnienie może być nieetatowe a jako kontrakt na konkretny projekt. Na przykład polegające na wykonaniu zadania – outsourcing usług produkcyjnych w przeciągu roku. Bywa też, że to stanowisko może być częścią Twoich innych obowiązków zawodowych w firmie – menedżera ds. jakości, specjalisty ds. sprzedaży czy zaopatrzenia albo aktuariusza.

Pracownik ds. outsourcingu – ile możesz zarobić?

Wiele oczywiście zależy od konkretnej firmy i jej polityki płacowej lub kadrowej. Na ogół jednak specjaliści od wynajdywania podwykonawców zarabiają całkiem nieźle. Wynika to z tego, że ich praca przynosi firmie wymierne oszczędności i korzyści. Badania pokazują, że w takiej pracy zarobić możesz zazwyczaj w pułapie 4000 – 8500 zł brutto. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *