Press "Enter" to skip to content

Jak zostać screen designerem?

Screen designer to projektant elementów graficznych lub całej szaty graficznej interfejsu aplikacji komputerowej. Może tyczyć się to poważnych biurowych zastosowań, gry komputerowej, ale też interfesju np. telewizora czy innej elektroniki. Praca nie polega na opracowywaniu funkcjonalności czy projektowaniu czytelnych mechanik obsługi. Screen designer odpowiedzialny jest niemal wyłącznie za walory wizualne.

Screen designer – predyspozycje i kompetencje

Atutem w takiej pracy będzie wykształcenie, umiejętności i doświadczenie grafika komputerowego, specjalisty ds. DTP. Zdecydowanie przydatna jest znajomość prawideł sektora IT czy filozofii działania gier komputerowych. Praca wymaga zmysłu artystycznego, logicznego myślenia oraz umiejętności działania pod presją czasu.

Screen designer – gdzie do pracy?

Pracę tego typu znaleźć możesz przede wszystkim w firmach lub studiach deweloperskich zajmujących się produkcją oprogramowania komputerowego. W tym gier komputerowych, interfejsów dla multimediów, firmware dla sprzętu elektronicznego takiego jak konsole, telewizory, zegarki czy smartfony. Etat w tym charakterze nie jest normą, częsta forma współpracy odbywa się w oparciu o kontrakt czy B2B. Projektowanie dla developingu komputerowego to tylko jeden z rodzajów zleceń, które możesz przyjmować z takimi kompetencjami. Po kilku latach, gdy nabierzesz doświadczeń i zbudujesz przyzwoite portfolio, możesz pokusić się o samozatrudnienie.

Screen designer – kreatywna praca na zlecenie

Praca polega na realizacji projektu czy zamówienia. Otrzymujesz konkretne wytyczne, których musisz się trzymać. Zdecydowane premiowana jest kreatywność i innowacyjne rozwiązania. Zwłaszcza takie, które potem docenią użytkownicy końcowi, a z punktu widzenia dewelopera – po prostu płacący im konsumenci. Praca najczęściej nie ma jakichś sztywnych godzin jej wykonywania. Liczy się efekt i termin do dotrzymania.

Screen designer – ile możesz zarobić?

Zarobki w tej pracy są zróżnicowane w zależności od rodzaju projektu, jego rozmachu, ilości czasu, który musisz włożyć w jego realizację, formy zatrudnienia oraz Twoich własnych stawek. A zawołać możesz sobie więcej, gdy jesteś bardziej doświadczony i zwyczajnie uznany w środowisku. Nie jest tajemnicą, że początkowo zarobisz nieco mniej i musisz szukać różnych rodzajów zleceń. Screen designer zarobić może w Polsce od 3800 zł brutto do nawet 7000 – 9 000 zł brutto. Najlepsi wyciągają nawet więcej – to jednak osoby doświadczone, szefowie firm i realizujący zamówienia dla klientów zagranicznych. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *