Press "Enter" to skip to content

Kardiolog i kardiochirurg – ile zarabia?

Kardiolog i kardiochirurg – Te dwa zawody są do tego stopnia ze sobą zbliżone, że postanowiliśmy poruszyć kwestię ich zarobków w jednej publikacji. W ten sposób będziesz miał przejrzyste dane dotyczące tego, która specjalizacja lekarza od chorób serca lepiej w Polsce zarabia.

Od czego zależą zarobki?

Przede wszystkim od tego gdzie pracujesz. Publiczny szpital i tylko jeden etat to bazowe zarobki lekarza w ogóle. Znacznie więcej zarobisz w szpitalach prywatnych. Jeszcze więcej, jeśli jesteś specjalistą, który przyjmuje w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Wtedy też Twoje zarobki uzależnione są od zainteresowania pacjentów i cen, które wystawiasz za swoje usługi. Ponieważ jednak wieloletnie deficyty w publicznej służbie zdrowia nie ustępują, zainteresowanie wizytami prywatnymi nie maleje. Wpływ na Twoje zarobki ma też stopień naukowy, który osiągnąłeś. Twoje doświadczenie, umiejętności i sukcesy w leczeniu lub przeprowadzaniu zabiegów. Wszystko sprawia, że rośnie (lub maleje) Twoja renoma, a wraz z nią de facto zarobki. Nieco inaczej układa się kwestia zarobków, jeśli prowadzisz działalność naukową lub dydaktyczną. Jedno nie wyklucza drugiego, co dodatkowo zwiększa Twoje miesięczne dochody.

Kardiolog – mediana zarobków

Podane kwoty pochodzą z branżowych stron, które analizują zarobki różnych branż pracowniczych. Musisz wiedzieć, że badania uwzględniają różnych kardiologów i tym samym wlicza się w to każda forma zatrudnienia i stopień zawodowy. Okazuje się jednak, że przeciętnie w Polsce jako kardiolog zarobisz 4388 zł netto. To mediana, a wynika ona z tego, że połowa wszystkich takich specjalistów zarabia w przedziale 3373 zł a 6435 zł netto. Pozostali dzielą się na dwie części, z których jedni zarabiają poniżej, a drudzy powyżej tego pułapu. Oczywiście rekordziści – ordynatorzy lub profesorowie w prywatnym zakładzie wyciągać mogą znacznie więcej. Nawet 20 000 – 30 000 zł na miesiąc.

O zarobkach kardiochirurga słów kilka

Mediana zarobków kardiochirurgów jest bardzo podobna – wynosi 4382 zł. Podobnie wynika ona z tego, że połowa wszystkich kardiochirurgów zarabia w przedziale 3275 zł – 5807 zł netto. Podobnie i tu, doświadczeni kardiochirurdzy i ci na stanowiskach kierowniczych osiągają dziesiątki tysięcy złotych zarobków.

Jak możesz sobie dorobić jako kardiolog?

Te kwoty, które Ci podaliśmy uwzględniają zarobek z jednego zatrudnienia naraz. Częstą praktyką jest łącznie kilku etatów przez lekarzy. Praca w szpitalu nie wyklucza kilku godzin prywatnych porad medycznych w godzinach popołudniowych. Ani wykładania nauk medycznych na uniwersytecie, prowadzenia zajęć o zdrowym trybie życia itp. Oczywiście, by uzyskać taką pozycję, musisz nabrać sporo doświadczenia i przepracować lata. Doczekasz się wtedy w zamian naprawdę niezłych zarobków.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *