Press "Enter" to skip to content

Kardiolog na etacie czy kardiolog na kontrakcie? Kardiolog i własna praktyka lekarska

Kardiolog to bardzo potrzebna specjalizacja lekarska w gospodarce. Wiąże się to z rosnącą liczbą chorych na serce lub wadliwy układ krążenia. Wydaje się więc, że perspektywa zatrudnienia dla kardiologa jest dość korzystna. Gdzie zatem możesz pracować? A może lepszym pomysłem jest własna działalność gospodarcza?

Kardiolog na etacie – Gdzie możesz szukać zatrudnienia?

Wszędzie tam, gdzie leczy się choroby serca i układu krwionośnego. Przede wszystkim szpitale, zarówno te publiczne jak i prywatne. Do tego wszelkie ośrodki zdrowia, poradnie chirurgiczne, prywatne zakłady lekarskie. Z takim wykształceniem z powodzeniem szukać pracy możesz też w sanatoriach, ośrodkach wypoczynkowych i rehabilitacyjnych. Jako kardiolog możesz pracować z pacjentami, ale też prowadzić działalność naukową. Jeśli fascynuje Cię zgłębianie wiedzy kardiologicznej, zawsze możesz studiować swoją specjalizację dalej. Tytuły doktora habilitowanego i profesora czekają na osoby zdolne i ambitne. Oprócz tego pracować możesz w instytucjach i ośrodkach, które prowadzą działalność dydaktyczną. Promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka chorób serca są dziś wyjątkowo wskazane. Twoją wiedzą i doświadczeniem mogą też interesować się firmy spożywcze, farmaceutyczne lub produkujące sprzęt medyczny.

Kariolog – Własna praktyka lekarska 

Dość częstą metodą pracy kardiologów jest prowadzenie własnej praktyki lekarskiej. Przyjmujesz wtedy pacjentów prywatnie, poza godzinami pracy w publicznych placówkach służby zdrowia. Taką działalność możesz prowadzić u siebie w domu lub w prywatnym ośrodku. Możesz zebrać grupę znajomych lekarzy o różnych specjalizacjach i założyć spółkę i wspólną firmę. Musisz jednak pamiętać, że potrzebujesz odpowiedniego zaprojektowania lokalu pod względem sanitarnym. Potrzebujesz sprzętu do prowadzenia zabiegów i przeprowadzania badań. I takich warunków, w których bezpieczne będą dane osobowe pacjentów i informacje o ich stanie zdrowia.

Gabinet kardiologiczny – wymagania

Oprócz posiadania wykształcenia, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu, potrzebujesz też spełnić kilka wymogów. Są one potrzebne, by prowadzić własny gabinet kardiologiczny. Przede wszystkim – to truizm – musisz nie być pozbawiony prawa do wykonywania zawodu na terenie Polski. Musisz móc pochwalić się przynajmniej dwuletnią praktyką zawodową – nie wlicza się w to okres praktyk na studiach ani staż. Twój lokal musi posiadać pozytywną opinię Państwowego Inspektoratu Sanitarnego. A ty sam członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej. Gabinet kardiologiczny musi funkcjonować i być zarejestrowany jako działalność gospodarcza.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *