Press "Enter" to skip to content

Suknie ślubne na miarę u krawcowej

W ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo. Też jej marzeniem jest zaimponowanie mężowi, aby ten czuł się szczęśliwy, że właśnie zamierza spędzić z nią resztę życia. Wielowiekowa tradycja kulturowa ukształtowała nas w przekonaniu, że do ślubu potrzebna jest specjalna suknia. Zdobyć można ją z wypożyczalni lub sklepu, ale niektóre kobiety decydują się na szycie jej na miarę u krawcowej. W ten sposób zyskują wyjątkowość i idealne dopasowanie do własnej sylwetki. Suknia, którą uszyje Ci krawcowa będzie niepowtarzalna. Razem z krawcową dopasujesz każdy detal.

Jakie są zalety szycia sukien ślubnych na miarę u krawcowej?

Przede wszystkim osiągasz unikalną kompozycję dostosowaną tylko do Ciebie. Uwzględniona jest Twoja uroda, cera, kolor włosów, oczu i sylwetka. Suknia taka podkreśla Twoje walory oraz nieco ukrywa niedoskonałości. Możesz przebierać w materiałach, kolorach, dodatkach. Oddana jest Twoja osobowość i sposób bycia. Dobra krawcowa może uszyć zamówioną suknię na podstawie projektu, modelu 3D, ale także zdjęcia lub łączenia innych modeli w jeden. Krawiec traktuje Cię indywidualnie, konsultuje się z Tobą. Macie kontakt telefoniczny lub internetowy. W ten sposób suknia nabiera ludzkiego charakteru i jest dziełem wykonanym z zaangażowaniem, a nie przemysłowym wyrobem.

Jak wygląda szycie sukien ślubnych na miarę u krawcowej?

Przeglądanie i wybór oferty powinien nastąpić nie później niż około 5 – 6 miesięcy przed samym ślubem. Taki czas jest potrzebny krawcowi, by opracować projekt sukni oraz go porządnie wykonać. Praktyka pokazuje, że przeważnie w trakcie tworzenia dochodzi do poprawek w wyniku konsultacji. Twoja sylwetka też może się przez ten czas zmieniać. Oczywiście istnieje forma szycia ekspresowego, lecz odpowiednio droższa. Wyjątkiem jest szycie sukien ślubnych dla pań młodych w stanie błogosławionym. Wtedy szycie rozpoczyna się już 2 – 3 tygodnie przed samym weselem. A szycie rozłożone jest na trzy przymiarki. Już na tym etapie musisz zdecydować się na używany w tym wielkim dniu biustonosz oraz buty. To istotne, by dostosować odpowiednio suknię.

Dobieranie materiałów u krawcowej

Wizytując pracownię po raz, pierwsze przedstawione Ci będą proponowane kompozycje, poznasz poszczególne tkaniny oraz jak sprawują się w dotyku. Krawiec zmierzy Cię i zdejmie potrzebne mu wymiary. Ustalicie wszystkie szczegóły i ozdoby. Całość gotowa jest najczęściej około tydzień przed dniem ślubu.

Jaka jest cena sukien na miarę u krawcowej?

Wbrew pozorom praktyka pokazuje, że suknie uszyte na miarę nie są droższe od tych gotowych z salonu. Różnica w cenie może być nawet czterokrotna na korzyść tych szytych na miarę. Na jej cenę wpływ ma poziom skomplikowania, detali, wielkość, użyte materiały oraz czas.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *