Press "Enter" to skip to content

Taniec towarzyski – rodzaje i nauka

Taniec jest z nami od zawsze. Zapewne nie wyobrażasz sobie przyjęcia, imienin, wesela albo studniówki bez tego relaksującego zajęcia. Bez muzyki nasze życie byłoby o wiele płytsze i szare. Choć do pląsów i podskoków mamy skłonność naturalną, to jednak w historii wypracowano pewien porządek tańca. W ten sposób wygląda on elegancko i stał się sztuką.

Nauka tańca towarzyskiego

Przede wszystkim jest ona kierowana do osób, które chcą się świetnie bawić na imprezie i jednocześnie zaimponować umiejętnościami. Taniec towarzyski pasuje do każdej muzyki i okoliczności. Odbywa się on w parach i jego historia sięga początku zeszłego stulecia. Jest bardzo popularny oraz jest przedmiotem wielu zawodów i turniejów.

Standardowy taniec towarzyski

Taniec towarzyski nawet w swojej najprostszej i najbardziej popularnej formie jest zajęciem wyrafinowanym. Odbywają się z niego liczne turnieje, a rodowód ma u nas, w Europie. To, co jest dla niego charakterystyczne to odpowiedni ubiór, szyk i elegancja. Przejścia i ruchy są płynne, łagodne, ale figury bardzo zjawiskowe. Typowymi przykładami są walce angielski i wiedeński, quickstep, fokstrot albo pochodzący z Argentyny tango.

Taniec z Ameryki Łacińskiej

Latynoamerykańskie tańce to także przedmiot wielu turniejów. Są o wiele bardziej dynamiczne i żywiołowe niż te znane z Europy. Stroje są luźniejsze i w cieplejszych, pstrokatych kolorach. Nawiązują w ten sposób do kultury, kuchni i klimatu Ameryki Południowej. Typowi przedstawiciele tego nurtu tanecznego to cha cha, samba, rumba, jive albo paso doble.

Taniec użytkowy

To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz po prostu w jakiś uporządkowany sposób się poruszać. Ważne tu jest poczucie rytmu i dobra zabawa. Tańce użytkowe są energiczne i swobodne. Ponieważ są mało zobowiązujące, sprawdzą się na każdej luźniejszej imprezie wśród rodziny i przyjaciół. Oczywiście nie powinno ich zabraknąć także na weselu lub w klubie. Bardzo często wybierane style to rock and roll, disco fox, disco samba, salsa, bachata, reggaeton, american smooth czy twist.

Nauka tańca z okazji wesela

Gdy zbliża się wesele, na które jesteś zaproszony, albo – co bardziej istotne – jesteś panem młodym, a dotąd byłeś raczej na bakier z tańcem, to z pewnością przydałoby Ci się kilka lekcji. Przecież podczas pierwszego tańca, który jest żelazną tradycją, nie chciałbyś dać plamy. Taki pierwszy pokaz na oczach gości to wyraz Waszej miłości i szacunku do przybyłych. Dobrze jest zaplanować taką naukę na kilka miesięcy przed ślubem – optymalnie 2 – 3 miesiące. To wystarczający czas, aby opanować układ i technikę. Większość szkół tańca ma w swojej ofercie właśnie tę szybką opcję.

Nauka tańca dla dzieci

Nasi najmłodsi kochają ruch i taniec jest jedną z najlepszych jego form. Nie tylko poprawia nastrój, ale i wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i ogólny stan zdrowia dziecka. Rozwijają się w ten sposób mięśnie, układ kostny i nerwowy. Większość szkół tańca ma w swojej ofercie kursy dla dzieci. Uczą się one wtedy pierwszych kroków oraz można wypatrzyć zawczasu młode talenty.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *