Press "Enter" to skip to content

Asystentka stomatologiczna za granicą

Praca asystentki stomatologicznej jest o wiele bardziej doceniana finansowo za granicą. Wybierając się za granicę, musisz liczyć się z barierą językową. Nie wyjeżdżaj bez poznania języka kraju, w jakim chcesz pracować. Najprościej będzie wybrać kraje angielskojęzyczne.

Asystentka stomatologiczna w Wielkiej Brytanii

Praca jako asystentka stomatologiczna w Anglii się opłaca. Możesz tam uzyskać całkiem niezłe zarobki. Takie, dzięki którym zyskasz satysfakcję i będziesz mogła nawet zaoszczędzić. Polskie zarobki mogą dostarczać asystentkom stomatologicznym bólów zęba. Co prawda, w większych miastach są satysfakcjonujące. Jednak w pozostałych częściach kraju zarabia się na poziomie średniej krajowej.

Dyplom Asystentki stomatologicznej w języku angielskim

Bez problemu możesz uzyskać dyplom asystentki stomatologicznej w języku angielskim. Wystarczy zgłosić się do sekretariatu swojej szkoły i poprosić o dwa egzemplarze. Dostaniesz wtedy egzemplarz w języku polskim i w języku angielskim. Oczywiście wiąże się z tym dodatkowa opłata w wysokości około 80 – 100 zł. Opłaty za wystawienie dyplomy w języku angielskim różnią się ze względu na szkoły. Jednak nie będziesz mieć z tym większego problemu.

Asystentka stomatologiczna i język angielski

Jeżeli chcesz pracować w Anglii, ważne jest, żeby mówić biegle w języku angielskim. Dodatkowo cały czas, warto poszerzać swoją wiedzę z języka o zagadnienia stomatologiczne. Nauka języka podczas pobytu nie jest dobrym pomysłem. Bez języka nie znajdziesz pracy jako asystentka stomatologiczna. Dlaczego? Jest to praca z ludźmi. Musisz z nimi rozmawiać. Niekiedy, jako asystentka stomatologiczna będziesz umawiać pacjentów na wizyty i prowadzić grafik lekarza. W Anglii jako asystentka stomatologiczna możesz też wykonać dla swojego pacjenta cały plan leczenia stomatologicznego. Ważne jest więc aby posługiwać się biegle językiem oraz pojęciami z zakresu stomatologii.

Praca jako asystentka stomatologiczna w Anglii

Jeżeli już zadecydowałaś i chcesz wyjechać, musisz wiedzieć jeszcze jedną rzec. Asystentka stomatologiczna w Anglii ma znacznie więcej obowiązków niż w Polsce. Jest to też praca bardzo odpowiedzialna. Jako asystentka stomatologiczna możesz wykonywać znieczulenia. Dzięki temu nie musisz wołać dentysty z gabinetu obok, jeżeli bardzo wrażliwy pacjent przychodzi do Ciebie na skaling lub piaskowanie zębów. Dodatkowo możesz też wykonywać wypełnienia tymczasowe i tymczasowe cementowanie koron. Jak widzisz, praca asystentki stomatologicznej wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jednak jest to o wiele lepiej płatna praca niż w Polsce.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *