Press "Enter" to skip to content

Fizjoterapia i fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta to specjalista od leczniczego masażu definiowanego jako manualne techniki leczenia mechaniki ciała. Odwiedzisz go w przypadku bólu kręgosłupa, kolana lub po przebytych urazach. Taki specjalista pomoże powrócić do zdrowia podczas procesu rehabilitacji. Skoryguje wady postawy, wykona zabiegi profilaktyczne i zmniejszy dolegliwości starszego wieku. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem i proponuje odpowiednie leczenie.

Terapia manualna – na czym polega?

Ta forma fizjoterapii jest jedną z najbardziej docenianych. Dobrze wykonany przez specjalistę ucisk pomaga w leczeniu i usuwa ból. Odblokowuje mięśnie i rozluźnia je. Bardzo dobra w przypadku osób cierpiących na zaburzenia reumatologiczne – zapalenie stawów, toczeń układowy, zapalenie wielomięśniowe itp. Bardzo często stosuje się terapię manualną w pracy ze sportowcami, ale też podczas rehabilitacji po urazach i wypadkach.

Kinesiotaping – nowa metoda

Ta forma fizjoterapii pojawiła się niedawno, ale szybko zyskała popularność wśród ludzi sportu. Kinesiotaping to zakładanie na ciało zawodnika kolorowych plastrów. Delikatnie unoszą one skórę, przez co tworzy się przestrzeń między nią a mięśniami. To poprawia przepływ krwi i limfy. W konsekwencji powoduje to zmniejszenie bólu z powodu kontuzji, regeneruje organizm i przyśpiesza powrót do sprawności. Obecnie to jeden z popularniejszych zabiegów w gabinecie fizjoterapeuty.

Masaż limfatyczny

Zwany inaczej drenażem limfatycznym. Stosuje się go w celu stymulacji układu chłonnego, aby pomóc mu w odprowadzaniu płynu tkankowego. Gdy zbytnio się gromadzi, nie działa to dobrze na Twój organizm. A warto dbać o układ limfatyczny, gdyż od tego zależy Twoja odporność na wirusy i choroby. Masaż limfatyczny dodatkowo, jeśli jest regularnie stosowany, poprawia ukrwienie, stan skóry, zmniejsza obrzęk i cellulit.

Chińska bańka

Zdrowie to też atrakcyjny wygląd fizyczny. Nie ma nic złego w poświęcaniu środków i czasu, by o to zadbać. Fizjoterapeuta zna patenty także na cellulit. Masaż chińską bańką redukuje go znacząco, podobnie jak rozstępy i uelastycznia skórę. Nakładanie bańki powoduje zjawiska próżniowe i zasysanie skóry. Nie jest to bolesny zabieg, a wręcz pomaga pozbyć się bólu pochodzącego od mięśni.

Coś dla sportowca

Masaż dla sportowca ma zastosowanie po ciężkim treningu lub zawodach. Jego celem jest rozluźnienie mięśni, co ma zapobiegać kontuzjom. Każdy profesjonalny sportowiec, który zajmuje się tym zawodowo, regularnie korzysta z usług fizjoterapeuty. Bez tego nie mógłby tak intensywnie trenować i odnosić sukcesów. Jest bardzo podobny do masażu klasycznego, lecz jest intensywniejszy i wymagający mocniejszego nacisku i szybszych ruchów.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *