Press "Enter" to skip to content

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako instruktor fitness?

Wszędzie tam, gdzie odbywa się fitness znajdziesz pracę jako instruktor fitness. Przede wszystkim w salonach i studiach fitnessu, na siłowniach, klubach sportowych albo salonach odnowy. Usługi fitnessowe można znaleźć w wielu miejscach w każdym dużym mieście. Takie salony otwierane są w centrach handlowych, w pobliżu kin. I w ramach dodatkowych usług hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Możesz pytać w niektórych szkołach średnich, na uczelniach albo firmach turystycznych. Także wiele firm i korporacji funduje swoim pracownikom tego typu usługi. Tam również możesz pytać o zatrudnienie jako instruktor fitness.

Instruktor fitness – Realia rynku pracy

Ponieważ próg wejścia do zawodu instruktora fitness nie jest szczególnie wysoko zawieszony, pojawiła się spora konkurencja. To oczywiście nieco utrudnia pojedynczej osobie znalezienie zatrudnienia. Pocieszające jednak jest to, że tylko Ty sam masz wpływ na to, by zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Możesz to robić wyłącznie poprzez podnoszenie własnych kwalifikacji. Większość tej rzeszy chętnych do pracy jako instruktor zna jedynie podstawy. Problemem może być podejście do kursów z przyczyn finansowych. Cena każdego z nich jest różna, ale może wynieść nawet 2000 zł. Wiedz jednak, że każde doświadczenie, doraźne zatrudnienie i kolejne kursy są cenne i zaprocentują. Zwłaszcza jeśli zechciałbyś swoich sił na własnej działalności.

Instruktor fitness – samozatrudnienie

Nawet jeśli nie uda Ci się uzyskać etatowego zatrudnienia w jednym ze studiów fitness, zawsze możesz próbować freelancerki. Umowy zlecenie i o dzieło, albo jednoosobowa działalność gospodarcza. W ten sposób zyskujesz elastyczność – nie jesteś przywiązany tylko do jednego miejsca pracy. Oraz wyrabiasz sobie własną renomę i nazwisko jako instruktor fitness. Możesz też nawiązywać doraźne współprace z firmami wycieczkowymi, szkołami albo zupełnie spontanicznymi grupami osób, które po prostu chcą trochę poćwiczyć pod fachowym okiem.

Instruktor fitness – Własne studio fitness

Do założenia takiej firmy nie potrzebujesz zupełnie żadnych uprawnień ani kwalifikacji zawodowych. Zakładamy jednak, że praca instruktora fitness to Twoja pasja, a własna firma to ukoronowanie działalności. Jest to wyzwanie tyleż lukratywne i satysfakcjonujące, co bardzo ambitne. I kosztowne. Musisz mieć lub wynajmować lokal, który jest atrakcyjnie położony, spełnia normy sanitarne. Ma oddzielne pomieszczenia na szatnię i poczekalnię. Do tego sprzęt. Koszt jego zakupu to już dziesiątki tysięcy złotych. Musisz też pamiętać, by zadbać o reklamę i licencję na muzykę. 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *