Press "Enter" to skip to content

Od czego zależą zarobki instruktora fitnessu? Instruktor fitness i zarobki

Ponieważ istnieje spora mnogość zarówno miejsc pracy jak i samych instruktorów, ma miejsce równie spora konkurencja. To z pewnością wpływa na zarobki. Na szczęście jest to jedna z tych profesji, w których masz duży wpływ na to, ile zarabiasz i jaką masz pozycję na rynku pracy. Zarobki zależą od Twoich umiejętności, ukończonych kursów i pomysłów na kolejne układy taneczne albo ćwiczebne. Wpływ ma to, gdzie pracujesz jako instruktor fitness i w jakim charakterze. Nie ma reguły, że etat jest lepiej opłacany niż doraźne prace. W tym drugim przypadku ważne jest też jak wiele godzin poświęcasz na pracę w ciągu tygodnia jako instruktor fitness. Zasada jest prosta – im więcej, tym więcej zarabiasz. Więcej zarobisz też w dużym mieście, w eleganckim i dobrze wyposażonym klubie. Najwięcej z kolei zarabiają właściciele tego typu przybytków.

Instruktor fitness – Rozwój to podstawa

Z racji istnienia tak sporej konkurencji wśród instruktorów fitnessu, musisz stale się wyróżniać. Twoje umiejętności i pomysły najlepiej przejawiają się w zadowoleniu klientów, których chcą (lub nie) wracać do klubu z Twojej przyczyny. Nawet jeśli pracujesz pod szyldem swojego pracodawcy, klienci nadal kojarzą Twoją twarz i wrażenia, które Ty spowodowałeś. Opanowana klasyka ćwiczeń to oczywiście podstawa. Ale w tym zawodzie musisz stale się rozwijać. Poszukiwać nowych rozwiązań, doszkalać się. Wymyślać kolejne układy i ćwiczenia. Będąc aktywnym na tym polu, z pewnością poprawiasz też swoją sytuację materialną.

Instruktor fitness – mediana zarobków

Ile zatem zarabia instruktor fitness? Jednej odpowiedzi nie ma. Badania branżowych portali pozwoliły wyliczyć medianę zarobków. To kwota, która znajduje się dokładnie w połowie listy wszystkich zarobków ujętych w badaniu. Wynosi ona 1975 zł netto. Aż połowa wszystkich instruktorów fitness przyznaje, że zarabia w przedziale 1615 zł – 2740 zł netto. Musisz jednak wiedzieć, że jest to kwota bardzo uśredniona. Uwzględnia różne rodzaje zatrudnienia instruktora, staż zawodowy i miejsca pracy.

Instruktor fitness – Gdzie zarabia się najwięcej?

To samo badanie pokazało, że najlepsze zarobki na instruktora fitness czekają w województwach mazowieckim (średnio 2370 zł), śląskim (2300 zł) i pomorskim (2040 zł). Nie zdziwisz się jeśli Ci powiemy, że z miast wojewódzkich najlepiej zarobisz w Warszawie – średnio 2500 zł.

Instruktor fitness – Rozliczasz się godzinowo

To oczywiście tylko dane uśrednione. Uwzględniające jedno zatrudnienie naraz. To etatowe zatrudnienie nie należy od przeważającej większości. Połączone one są wtedy też z innymi czynnościami – pracy w szatni, na recepcji lub jako opiekun siłowni. Najczęściej pracodawcy chętnie nawiążą z Tobą współpracę na mocy umów o dzieło, zlecenie albo kontrakt. W takim przypadku zarabiasz godzinowo. Stawka przeważnie wynosi 40 – 60 zł za jedną godzinę pracy. W zależności ile podejmujesz zajęć w tygodniu, rośnie lub maleje Twoja realna pensja.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *