Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia audytor? Sprawdź zarobki na stanowisku audytora

Ile możesz zarobić jako audytor? Okazuje się, że praca audytora jest stosunkowo dobrze płatna. Zwłaszcza porównując się z wysokością zarobków innych branż w gospodarce. Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapoznaj się z naszymi ustaleniami.

Ile zarabia audytor? – Od czego zależą zarobki?

Przede wszystkim od miejsca, w którym pracujesz. Oraz stanowiska. Hierarchia zawodowa ma miejsce zarówno wśród audytorów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też materia, którą kontrolujesz. Rodzaje przedsiębiorstw i ich działalności. Do tego istotny jest region kraju oraz wielkość ośrodka. Więcej zarobisz w dużych firmach w większych miastach. Oraz w urzędach o szczeblu krajowym lub wojewódzkim. Najwięcej jednak zarobić możesz jako właściciel prosperującej firmy audytorskiej. Ten typ działalności objęty jest jednak szeregiem wymogów, o czym piszemy w artykule Audytor – etat czy własna firma?

Audytor – zarobki

Kwoty, które Ci podamy to uśrednione stawki brutto, które zarabiali audytorzy w 2020 roku. A zaczynają się od 7000 zł. Tyle najmniej zarabiać może konsultant w dziale audytu, aż do 9000 zł. Starszy konsultant to już zarobki rzędu 9000 – 12000 zł. Jeśli awansujesz na lidera zespołu, zarobisz przeciętnie 11000 – 13000 zł. Zaś Twój kierownik 15000 – 20000 zł. Audytorzy wewnętrzni z kolei w polskich przedsiębiorstwach przeważnie zarabiają 9000 – 15000 zł. Ich starsi koledzy między 12000 a 15000 zł.

A ile zarobisz jako kontroler?

Wiedza i doświadczenie audytorskie pozwala Ci też pracować na stanowisku kontrolera. Zarobki wtedy są dość podobne – samodzielny kontroler finansowy zarabia w okolicach 10000 – 15000 zł. Ciut więcej, jeśli masz pod sobą zespół – 12000 – 18000 zł. Najwięcej oczywiście zarobisz jako kierownik działu – 15000 – 22000 zł.

Ile zarabia audytor? – Realia rynku pracy

Robi wrażenie, prawda? Fakt, audytorzy dość dobrze zarabiają. To powoduje, że sporo absolwentów wyższych uczelni kieruje swoje kroki właśnie ku tej ścieżce kariery. To jednak powoduje, że na rynku takiego pracownika powstaje dość spora konkurencja. W ten sposób zatrudnienie zdobywają wyłącznie najlepsi. Lub dający się poznać jako drobiazgowi kontrolerzy. Taka praca rzeczywiście jest nie tylko dobrze płatna, ale też ciekawa i wypełniona wyzwaniami. Przeważnie też jasne są zasady awansu. Jednak łączy się ona z dużym stresem, częstymi wyjazdami i potrzebą ciągłego doszkalania się.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *