Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia contracts negotiator?

Zarobki w tej pracy zależą od Twojego doświadczenia i sukcesów. Rozliczać się możesz z pracodawcą w oparciu o umowę o pracę ze stałą pensją powiększaną o premie, o kontrakty, zlecenia i wynikające z nich prowizje. Albo w ramach success fee – w tym wypadku zapłata pojawia się dopiero w momencie, gdy wypracowany zostanie zamierzony efekt.

Contracts negotiator – zatrudnienie

Umowy handlowe to jeden z filarów działania obrotu gospodarczego. Nawiązuje je każda firma. Choć nie każdej profil działania wymaga zatrudnienia osobnego pracownika do negocjacji. Pracę tego typu możesz otrzymać w średnich lub dużych przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności. Przede wszystkim to firmy produkcyjne, handlowe, usługowe, dystrybutorskie, sprzedażowe lub zajmujące się magazynowaniem i dostarczaniem materiałów. Takiego pracownika potrzebują też niektóre instytucje państwowe i samorządowe – zwłaszcza na szczeblach centralnych w skali kraju czy województwa. Pracować możesz dla firmy, która zajmuje się stricte prowadzeniem negocjacji dla swoich klientów, przeprowadzaniem fuzji i przejęć. Lub taką działalność założyć samemu, lub w spółce z kolegami po fachu.

Contracts negotiator – predyspozycje zawodowe

Oprócz przygotowania merytorycznego, bardzo istotne w tej pracy są Twoje własne cechy charakteru. I umiejętności negocjacyjne – takie jak cierpliwość, zdolność do słuchania, rzetelnego prowadzenia rozmowy, wykazywanie się kreatywnością i pomysłowością, intuicja, znajomość ludzkich charakterów. To praca, w której musisz myśleć analitycznie, a przy tym działać pod presją czasu i wyników. Musisz potrafić przewidywać rozwój wypadków oraz potencjalne ryzyko. Nie możesz bać się ryzyka, ale też nie podejmować go w zbyt dużym stopniu. Negocjowanie to zmiana warunków, nowa sytuacja, do której trzeba się szybko dostosować. Nie jest to praca dla osób, które preferują zajęcia rutynowe i przewidywalne. Raczej dla tych, którzy są ambitne, nie boją się wyzwań i stawiają sobie cele. To oczywiście wiąże się z odpornością na stres i presję, którą wywoływać mogą pracodawcy.

Contracts negotiator – ile możesz zarobić?

Z racji tego, że to zajecie bardzo wymagające i walnie przyczyniające się do pomyślności finansów firmy, jest ono też odpowiednio dobrze opłacane. Oczywiście, o ile masz sukcesy. Przeważnie pensje w tej pracy wahają się między 5200 zł brutto a 9500 zł brutto. Najlepsi, pracujący w dużych korporacjach i negocjujących milionowe kontrakty mogą liczyć nawet na 10 000 – 15 000 zł brutto. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *