Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia detektyw? Sprawdź zarobki detektywa

Od czego zależą zarobki detektywa? O tym, jakie dokładnie są stawki za poszczególne sprawy, decyduje umowa między Tobą a klientem. Nie możemy podać bardzo szczegółowych danych – takowe są obwarowane tajemnicą handlową. Faktem jednak jest, że wysokość stawek, które pobierasz za godzinę swojej pracy oraz ilość zleceń mają główne znaczenie w tym, ile zarobisz jako detektyw. Istotnym czynnikiem też będzie poziom konkurencyjności tego typu usług na danym obszarze. W mniejszych miejscowościach prawdopodobnie będziesz jedynym tego typu fachowcem. W dużych miastach konkurencja jest znaczna, a to wpływa na kreowanie cen.

Detektyw – Jak naliczane są opłaty?

Najczęściej jednak mówi się, że jako detektyw możesz zarabiać około 70 – 250 zł za godzinę swojej pracy. To uzależnione jest od poziomu skomplikowania i czasu trwania każdej sprawy. Nieco mniej klienci zapłacą Ci za sprawy rozwodowe. Znacznie więcej zachodu, wysiłku i… pieniędzy kosztować będzie Cię poszukiwanie zaginionej osoby albo ustalenia w oszustwach gospodarczych. Faktem jest, że sam ponosisz też koszty operacyjne. Musisz zakupić benzynę, bilety, wynajmować noclegi. Albo zaangażować kilku innych agentów, którzy razem byliby w stanie efektywniej uzyskać informacje. Tego typu koszty zazwyczaj pokrywa klient. Choć o tym, ile od niego zażądasz za swoją pracę, zawsze należy do Ciebie.

Detektyw – ile zarabia?

W 2018 roku przeprowadzono badanie dotyczące zarobków detektywów. Oczywiście jego ustalenia są narażone na niedoskonałości powodowane tajemnicą handlowa. Niemniej ci detektywi, którzy chcieli wziąć udział w badaniu, przekazali interesująca wiedzę na temat zarobków. Otóż aż 25 procent z nich przyznało, że co miesiąc zarabia powyżej 6000 zł brutto. Najczęściej padały kwoty w przedziale 4211 zł brutto a 5189 zł brutto. Oczywiście zdarzają się przypadki detektywów bardziej znanych, którzy mogą sobie pozwolić na żądanie większych cen. Korzystanie z ich usług kojarzy się z prestiżem. W takiej sytuacji miesięczne dochody mogą wynieść nawet ponad 10 000 zł brutto. Wszystko zależy ile w danym miesiącu masz spraw i jak bardzo skomplikowanych.

Detektyw – Perspektywy zawodowe

Usługi detektywistyczne nie tracą na swojej popularności. Decydują się na korzystanie z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy i instytucje. Materia zadań, które możesz wykonywać jest tak ludzka i codzienna, że raczej nie zniknie w najbliższych latach i dekadach. Ludzie nadal będą potrzebowali dociec niewygodnej pracy albo odnaleźć osoby zaginione. Tym samym zapotrzebowanie na tego typu usługi nie będzie malało. Sporo zależy oczywiście od uwarunkowań prawnych i gospodarczych.

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *