Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia doradca laktacyjny?

 

Dobry doradca laktacyjny to osoba, która ukończyła specjalistyczne szkolenie oraz ma doświadczenie w pracy z karmiącymi matkami. Istotne są kompetencje merytoryczne, ale na nic by się zdały, jeśli nie idzie w parze za tym powołanie, empatia, delikatność i cierpliwość w pracy z karmiącą matką i jej nowo narodzonym dzieckiem. To szczególny okres w życiu wymagający bardzo subtelnego, życzliwego i pozytywnego podejścia. To także praca, w której musisz sporo się nagimnastykować, by sklecić konkretny grafik, często czekają Cię nagłe i wyjazdowe wizyty. Musisz się rozwijać, poszerzać wiedzę, znać nowe techniki terapeutyczne. A jak to się przekłada na zarobki? Ile zarabia certyfikowany doradca laktacyjny?

Doradca laktacyjny – ceny usług

Podstawą oszacowania tego, ile możesz zarobić jako doradca laktacyjny, jest poznanie Twoich bazowych zarobków oraz cen usług laktacyjnych. Tym pierwszym zajmiemy się za moment, a ile pacjentkę kosztuje Twoja praca? To zależy od kilku czynników. Ceny wizyt stacjonarnych – zarówno w szpitalu, na oddziale położniczym albo w samodzielnej poradni laktacyjnej są tańsze. Wedle branżowych portali kosztują od około 80 zł do około 150 zł. Drożej jednak pacjenta zapłaci, jeśli zdecyduje się na wizytę domową. Wiadomo – musisz pojechać pod wyznaczony adres, poświęcić więcej czasu i ponieść koszt dojazdu. Tym samym taka domowa wizyta kosztuje już około 200 – 250 zł. Podane ceny zakładają maksymalnie 2-godzinną usługę. Działając samodzielnie, na wolnym rynku, możesz stawki regulować swobodnie. Choć wiadomo, że nie w całości trafiają do Twojej kieszeni – część bierze szpital albo pochłaniają koszty utrzymania działalności. Takich wizyt w miesiącu jest od kilku do kilkudziesięciu – możesz zatem policzyć, ile mniej więcej da się zarobić na doradztwie laktacyjnym.

Doradca laktacyjny – ile możesz zarobić?

Jak wiemy, certyfikowanym doradcą laktacyjnym może zostać wyłącznie lekarz, położna czy pielęgniarka albo przedstawiciel innego zawodu medycznego. Musisz dodatkowo przepracować w tym zawodzie minimum 3 lata, a także zaliczyć setki godzin pracy z karmiącymi matkami i ich dziećmi. Jak widzisz, nie jest to zawód dla osób niedoświadczonych lub będących nowicjuszami na rynku pracy. W zasadzie doradztwo laktacyjne jest uzupełnieniem Twojego bazowego zawodu lekarza, pielęgniarki czy położnej. Co to oznacza w kwestii zarobków? Twoja pensja wynosi to, ile zarobisz w bazowej pracy i jest powiększana o zarobki z samego doradztwa laktacyjnego. Jeśli chcesz, możesz pracować wyłącznie jako doradca laktacyjny, o ile masz na tyle pacjentek i zleceń w miesiącu. Wszystko zależy od Twojej organizacji włąsnej pracy. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *