Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia hipoterapeuta i gdzie może szukać zatrudnienia?

Usługi hipoterapeutyczne możesz wykonywać przede wszystkim w ośrodkach jeździeckich, w siedzibach stowarzyszeń lub fundacji zajmujących się dobrem osób niepełnosprawnych ruchowo, lub umysłowo. Albo w ośrodkach terapeutycznych lub podległych systemowi służby zdrowia. O zatrudnienie pytać też możesz w lepszych ośrodkach agroturystycznych czy stadninach koni. Jeśli konie to Twoja pasja, zapewne masz w posiadaniu jedno zwierzę lub kilka. Mając uprawnienia i kogoś do pomocy, możesz też prowadzić zajęcia samodzielnie, u siebie w domu. Zatrudnienie etatowe w tym zawodzie nie jest normą. Nie jest też szczególną rzadkością, choć większość wakatów przeważnie jest zajęta. Jednak nie ma przeciwwskazań by świadczyć takie usługi w oparciu o umowy cywilnoprawne. Wielu pracodawców taka formę zwyczajnie preferuje – daje to elastyczność oraz dobór takiego wymiaru czasu pracy, który akurat jest potrzebny w danym okresie.

Hipoterapeuta – wymagania psychologiczne i zdrowotne

Te dość podobne są do tych, które stawia się przed kandydatami na instruktorów jazdy konnej. Musisz wpierw zresztą zdać egzamin jeździecki, a zatem jazda na koniu nie może stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Podobnie jak znajomość technik jego prowadzenia i ujeżdżania. Zawód hipoterapeuty to jednak coś więcej – to praca z osobami nie do końca prawidłowo kontaktującymi się ze światem, wymagających ogromnych pokładów cierpliwości, empatii, odporności na stres i talentów dydaktycznych. Do tego sam musisz cieszyć się dobrym zdrowiem. Ujarzmienie konia niekiedy wymaga krzepy, dobrego wzroku słuchu oraz węchu. Zdecydowanie czynnikiem wykluczającym są alergie, dysfunkcje układu ruchu albo niedorozwój intelektualny.

Hipoterapeuta – ile możesz zarobić?

Wiele zależy gdzie, w jakim charakterze i w jakim wymiarze czasu jesteś zatrudniony. Bardzo często hipoterapia jest równoległym zajęciem wobec prowadzenia zwyczajnych lekcji nauki jazdy konnej. W takim wypadku będzie zatem jedynie częścią Twojego dnia pracy. Leczenie ludzi za pomocą terapii z koniem to swego rodzaju powołanie i pasja. Nie każdy robi to dla pieniędzy. Ile zatem możesz zarobić? Najczęściej stawki wynoszą około 50 – 70 zł za pół godzinną sesję. Co daje około 100 – 140 zł za godzinę. Czy to dużo? Jako się rzekło, zależy to od wymiaru pracy, który wykonujesz w ciągu dnia i miesiąca. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *