Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia monter instalacji sanitarnych?

Pracę w zawodzie zdobyć możesz w firmach budowlanych oraz zajmujących się wykonywaniem różnego rodzaju instalacji. W tym tych sanitarnych. Fachowców potrzebują warsztaty naprawcze, firmy remontowo – montażowe, instytucje prowadzące gospodarkę komunalną czy podmioty administracji wspólnot mieszkaniowych. Możesz też zatrudnić się w charakterze montera – konserwatora w instytucjach publicznych, handlowych, użytkowych. Umiejętności i fach montera instalacji sanitarnych przydać się może też w firmach produkcyjnych czy w samych sieciach sklepów handlujących elementami instalacji sanitarnych. Istnieje też możliwość rozpoczęcia własnej działalności. Założenie firmy to jednak opcja dla fachowców bardziej doświadczonych, znających rynek i technologie oraz posiadających nieco oszczędności.

Monter instalacji sanitarnych – predyspozycje zawodowe

Na Twoje zarobki wpływa to, jakim jesteś fachowcem. Wiadome jest, że im lepszym, tym więcej potencjalnie zarobisz. A jaki jest dobry monter instalacji sanitarnych? Oczywiście istotne jest przygotowanie merytoryczne i praktyka, ale ta wychodzi dobrze tylko w połączeniu z cechami osobowościowymi. To zajęcie dla osób dokładnych, bardzo starannych, z dobrymi zdolnościami manualnymi i poprawną koordynacją wzrokowo ruchową. Przyda się dobry wzrok, ale też słuch i zmysł równowagi – wiele czynności wykonywać będziesz na wysokości. Musisz mieć wyobraźnię przestrzenną, żeby przewidywać trójwymiarowo układ poszczególnych elementów. W tej pracy często ważne jest tempo i łatwość w przestawianiu się na inne czynności. Musisz też nastawić się na aktualizowanie swojego warsztatu zawodowego. Pojawiają się nowe technologie, materiały, sprzęt. Powinieneś być z tym na bieżąco by wykonywać nowe typy instalacji i na tym zarabiać.

Monter instalacji sanitarnych – ile możesz zarobić?

Wedle ogólnopolskich badań najczęściej w tym zawodzie przewijają się zarobki rzędu 3200 zł brutto a 5000 zł brutto. Z czego wyliczona mediana wynosi 4050 zł brutto. Aż jedna czwarta deklaruje, że zarabia nawet więcej. To w Polsce. Jeszcze więcej zarobić możesz za granicą. Oferty pracy w Niemczech mówią o nawet 10 000 – 15 000 zł brutto. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *