Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia tester aplikacji? Sprawdź zarobki testera aplikacji

Jako tester aplikacji szukać możesz zatrudnienia przede wszystkim w firmach deweloperskich, które takowe aplikacje tworzą. Może to być branża tworząca oprogramowanie dla rządu, korporacji, telefonów komórkowych, kas fiskalnych. Albo –  coraz prężniej działająca w Polsce – branża gier komputerowych. Ta ostatnia boryka się z bodaj największymi wyzwaniami dotyczącymi kompatybilności ze zróżnicowanymi konfiguracjami sprzętowymi graczy. Tym samym rola testera aplikacji znacząco się zwiększa.

Tester aplikacji – wymagania pracodawców

Na Twoje zarobki wpływ ma oczywiście poziom kompetencji, doświadczenia oraz spełnianie określonych zawodowych predyspozycji i umiejętności. Pracodawcy potrzebują specyficznego typu osób, o czym dość szeroko informują w ofertach pracy. Przeanalizowaliśmy je i choć oczywiście możesz dostrzec pewne rozbieżności w zależności do miejsca pracy, branży informatycznej i rodzaju funkcjonalności poszczególnych aplikacji do testowania, przewija się pewien zestaw cech, które pracodawcy wymieniają najczęściej.

  1.   Znajomość języków obcych – angielski to oczywiste minimum, ale atutem będzie też niemiecki oraz… chiński.
  2.   Specjalistyczna wiedza – istotne są tu znajomość UX, kodów programowania oraz silników graficznych.
  3.   Zdolności osobiste – analityczne myślenie, skrupulatność, cierpliwość, dokładność, spostrzegawczość, łatwość zwracania uwagi na detale i zapamiętywania ich.
  4.   Zdolność do pracy w zespole – testerów jest więcej, a osób produkujących aplikację, podzielonych na bardzo wąskie specjalizacje, jest wielu. Z każdym trzeba potrafić współpracować i wytłumaczyć konstruktywnie, na czym polega błąd.
  5.   SCRUM – ceni się pracę wedle tej metody.
  6.   Doświadczenie – niekoniecznie musisz wykazać się latami pracy, niektórzy pracodawcy zainteresują się Tobą nawet jeśli masz doświadczenie półroczne lub jako beta tester gier sieciowych.

Tester aplikacji – zarobki

Dane, które podajemy są oczywiście uśrednione. Uwzględniają różne formy zatrudnienia, miejsca pracy, branże informatyczne i wymiar obowiązków. Niemniej wedle branżowych serwisów, które rokrocznie zajmują się wysokością zarobków Polaków, można wykazać pewne liczby. Przeciętnie w Polsce jako tester aplikacji zarobisz około 4586 zł netto. Ta kwota to mediana. Wynika z tego, że połowa wszystkich testerów aplikacji w Polsce zarabia w przedziale 2725 zł netto a 5729 zł netto. Tym samym dowiadujemy się, że aż jedna czwarta zarabia nawet powyżej tego pułapu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *